Kategorie

Producenci

Najczęściej kupowane

regulamin sklepu internetowego

Dlaczego BIO?

 

DLACZEGO BIO? A dlaczego używać kosmetyków syntetycznych, które nam szkodzą? Naturalnym wyborem powinny być kosmetyki ekologiczne, organiczne, naturalne – czyli te, które naprawdę dbają o naszą skórę i nam przy tym nie szkodzą. 

Jeśli jednak wybór ten nadal nie jest dla Państwa jasny, to przytoczymy kilka argumentów:

  • Kosmetyki naturalne przeznaczone są dla osób w każdym wieku i o każdym rodzaju cery.
  • Nie wywołują alergii.
  • Produkowane są w zgodzie z rygorystycznymi standardami oraz poddaje się je licznym kontrolom – chcąc uzyskać certyfikat producenci muszą spełnić szereg wymogów, więc mamy pewność, że ich produkty są najwyższej jakości.
  • Nie zawierają w swoim składzie konserwantów (czyli nie wywołują alergii, podrażnień itd.)
  • Są przyjazne środowisku, gdyż proces produkcji polega na jak najmniej inwazyjnych metodach.
  • Nie są testowane na zwierzętach oraz nie zawierają substancji pochodzących z martwych zwierząt.
  • Stosowanie kosmetyków naturalnych nadaje skórze jędrność, elastyczność, świeży wygląd oraz opóźnia proces starzenia skóry. Skóra twarzy, pielęgnowana w taki sposób, samoistnie reguluje poziom produkcji tłuszczu. Może wyrównywać jego braki lub nadmiar i pobudzić do samoregeneracji, czego nie są w stanie zapewnić kosmetyki syntetyczne.
  • Kosmetyki ekologiczne mają działanie upiększające i pielęgnujące skórę. Składniki działają pobudzająco na naturalne procesy odnowy skóry. Większość składników wchłania się dużo szybciej niż te syntetyczne.
  • Dodatkową zaletą jest brak ogólnych przeciwwskazań do stosowania tych preparatów. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że są jak najbardziej wskazane dla każdego!
  • Brak substancji zagrażających zdrowiu (a nawet tylko podejrzewanych o to). W kosmetykach syntetycznych są m.in. substancje rakotwórcze oraz silnie podrażniające, wiele osób nie ma świadomości, że stosowane w większym stężeniu (bo np. z wielu kosmetyków, przez wiele lat codziennie) są szkodliwe nie tylko dla skóry, ale też dla narządów wewnętrznych. Warto o tym pomyśleć nie tylko pielęgnując własne ciało, ale przede wszystkim dbając o ciało niemowląt i dzieci.

Dlaczego sklep BIOmania?

Około 2005 roku zainteresowałam się eko kosmetykami, nie ukrywam, że przez ówczesny stan mojego zdrowia. Lekarz powiedział mi wtedy, abym nie używała dezodorantu z jakimś składnikiem. Zrobiłam wielkie oczy, bo wcześniej nie interesowało mnie jakie składniki mają moje kosmetyki - miały tylko działać i nie śmierdzieć za mocno (bo nie ukrywam, że syntetyczne kosmetyki często miały dla mnie za mocne, za sztuczne, okropne zapachy). Wróciłam do domu i wzięłam do ręki dezodorant - oczywiście był tam ten składnik, którego lekarz mi zabronił używać. I wtedy zaczęła się moja osobista przygoda z poszukiwaniem zdrowego dezodorantu, co było naprawdę trudną sprawą na tamte czasy! Za tym poszło czytanie o składnikach kosmetycznych, przyswajanie wiedzy, drążenie tego tematu. Zmartwiona tym, jakie składy miały kosmetyki z drogerii zaczęłam szukać w Internecie innych, nieznanych mi dotąd marek. Było wtedy zaledwie kilka sklepów z kosmetykami naturalnymi, w dodatku z małą jeszcze ofertą. Postanowiłam, że chcę zajmować się tym samym, co te sklepy - chcę dać innym ludziom (po chorobach, ale też po prostu chcących żyć zdrowo) miejsce, w którym kupią zdrowe kosmetyki naturalne. I tak w 2007 roku powstał mój sklep internetowy Biomania.pl, który prowadzimy wraz z mężem do dziś i mamy nadzieję, że będziemy go prowadzić jeszcze długo :) Doświadczenie w handlu internetowym już mieliśmy, bo prowadziliśmy wcześniej sklep z innej branży, więc śmiało wystartowaliśmy z moim pomysłem. Szybko okazało się, że zapotrzebowanie na kosmetyki naturalne jest spore. Bardzo cieszy mnie fakt, że coraz więcej osób w naszym kraju zaczęło zdawać sobie sprawę z tego, że warto używać ekologicznych produktów i dbać o środowisko naturalne. Bardzo Wam wszystkim dziękuję i mam nadzieję, że nasze grono jeszcze się powiększy!

Z BIO pozdrowieniami,

Magda