Kategorie

Producenci

Najczęściej kupowane

regulamin sklepu internetowego

Dostawa

Informacje 

Realizacja zamówienia

Czas realizacji zamówienia wynosi 2-14 dni roboczych. Maksymalny czas realizacji wynosi 30 dni. Jest to oczywiście czas dany nam przez Ustawodawcę i zdarza się to niezwykle rzadko - w przypadku długiego importu któregoś produktu, wówczas wysyłamy pozostałą część zamówienia, a ten produkt dosyłamy do Państwa na nasz koszt, gdy tylko pojawi się u naszego dostawcy.

W przypadku płatności przelewem (z góry) czas realizacji liczy się od momentu odnotowania wpłaty w naszym systemie lub od pierwszego dnia roboczego po złożeniu zamówienia. W przypadku płatności przy odbiorze (za pobraniem) czas realizacji liczy się od momentu złożenia takiej dyspozycji przez Klienta lub od pierwszego dnia roboczego po złożeniu zamówienia. Czas dostawy towaru przez spedytora wynosi 1-3 dni roboczych.

Cytat z Ustawy z dnia 2 marca 2000 r. "O ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności (...)", Dz.U. Nr 22, poz. 271Art. 12. 1. Jeżeli strony nie umówiły się inaczej, przedsiębiorca powinien wykonać umowę zawartą na odległość najpóźniej w terminie trzydziestu dni po złożeniu przez konsumenta oświadczenia woli o zawarciu umowy"

Generalnie paczki są nadawane w ciągu 24-48h (roboczych) od momentu otrzymania potwierdzenia wpływu płatności lub wybrania opcji pobrania - dla produktów z naszego magazynu.

Produkty spoza magazynu (90% produktów w naszej ofercie), na których karcie umieściliśmy informację o przewidywanym czasie dostawy do naszego magazynu - szczegóły poniżej w tym dziale oraz w zakładce "Realizacja".

Dokładamy wszelkich starań, by czas realizacji był jak najkrótszy.

 

Cennik przesyłek 

Koszty dostawy są stałe*:

1. Wpłata na konto

Kurier DPD przesyłka do 30 kg (zakupy do 99,98 zł) 17,49 zł / (zakupy od 99,99 zł do 199,98 zł) / 15,49 zł

InPost KURIER Promocyjna Cena! przesyłka do 30 kg (zakupy do 99,98 zł) 14,99 zł   11,00 zł / (zakupy od 99,99 zł do 199,98 zł) 13,00 zł  9,00 zł

InPost PACZKOMAT przesyłka do 5 kg (zakupy do 99,98 zł) 11,49 zł / (zakupy od 99,99 zł do 199,98 zł) 9,99 zł

2. Płatne przy odbiorze

Kurier DPD +6,50 zł (do podanych wyżej kwot, powyżej 199,99 zł tylko opłata 6,50 zł)

InPost KURIER +6,50 zł (do podanych wyżej kwot, powyżej 199,99 zł tylko opłata 6,50 zł)

WAŻNE:

InPost PACZKOMAT – brak możliwości płatności przy odbiorze u tego usługodawcy.

Jeśli wybierzesz InPost PACZKOMAT dla paczki o zbyt dużych wymiarach lub wadze, to wyślemy ją kurierem InPost na Twój adres pozostawiony w chwili składania zamówienia.

___________________________________________________________________________

NASZA OFERTA DOTYCZY TYLKO WYSYŁEK REALIZOWANYCH NA TERYTORIUM POLSKI (NIE WYSYŁAMY DO INNYCH KRAJÓW)

Jeśli waga zakupów przekracza zakresy podane powyżej, sklep wyśle zakupy innym spedytorem (który dopuszcza wyższą wagę paczki).

Nie przewidujemy odbiorów osobistych, nasza działalność ma charakter wysyłkowy.

*Jest to cennik usług standardowych, jeśli chcą Państwo wykupić usługi dodatkowe prosimy o kontakt, sprawdzimy ich cennik i podamy Państwu cenę wybranej usługi (jeśli dany spedytor ma ją w ofercie).

 

Śledzenie nadanej paczki

DPD Polska: nadajemy z Sendit.pl i ta platforma powinna dostarczać e-maile automatyczne na temat statusu paczki.

InPost paczkomaty: otrzymasz e-mail i sms z kodem odbioru w wybranym paczkomacie. 

InPost kurier: otrzymasz preawizację e-mail i sms w planowanej dostawie.

Prosimy o podawanie numerów telefonów komórkowych i sprawdzenie czy są na pewno dobrze zapisane.

 

Dostawa gratis:

Od kwoty zakupów 199,99 zł, które zostaną opłacone przelewem na konto, wysyłka następuje na koszt sklepu. Kwota 199,99 zł jest liczona po rabatach (także tych liczonych ręcznie przez Klienta bądź obsługę sklepu po złożeniu zamówienia, może wówczas być konieczność dopłaty ceny dostawy). Rabaty na zakupy w sklepie nie obejmują kosztów wysyłki.

Jeśli życzą sobie Państwo zapłacić przy odbiorze zamówienia, to koszyk naliczy dopłatę 6,50 zł do takiej usługi (brak usługi pobrania przy odbiorze z Paczkomatów InPost).

Ważna uwaga: To sklep zadecyduje jakim spedytorem wyśle paczkę w ramach darmowej dostawy (także pobranie +6,50 zł): InPost, DPD (lub inna firma jeśli wysyłka odbędzie się w ramach dropshippingu). Klient może wybrać "Darmowa dostawa od Biomania.pl" - jest to zawsze dostawa do domu Klienta, lub "Paczkomat InPost" - wówczas Klient sam wybierze paczkomat do odbioru zakupów (jednak w tym przypadku nie ma opcji pobrania). 

  

Czas Realizacji

Uwaga: czas realizacji zamówienia to A + B, gdzie:

A.

1. czas przygotowania zamówienia do wysyłki od chwili zaksięgowania wpłaty/wybrania opcji pobrania

2. produkty spoza magazynu to zawsze dodatkowe kilka dni roboczych - czas w jakim produkty powinny się znaleźć w naszym magazynie orientacyjnie określono na kartach tych produktów*

B.

1. czas doręczenia przez spedytora: 1-2 dni robocze DPD

2. czas doręczenia przez spedytora: 1-2 dni robocze InPost Kurier / InPost Paczkomaty

* czas ten jest podany orientacyjnie i zależy od pracy naszych dostawców, w przypadku czasowych braków towaru na rynku Klient zostanie poinformowany o dodatkowym czasie oczekiwania, jaki poda nam dostawca lub brakujący produkt doślemy kolejną przesyłką, zastrzegamy też możliwość zrealizowania zamówienia z pominięciem brakującego produktu (za zwrotem jego ceny).

Jak sprawdzić dostępność towaru i czas w jakim zostanie sprowadzony

Tuż pod ceną produktu na jego karcie widoczna jest informacja o czasie oczekiwania lub o tym, że produkt jest u nas na stanie magazynowym.

Na kartach niektórych produktów umieściliśmy specjalne komunikaty, aby ułatwić Państwu zakupy poprzez jasną informację o możliwych brakach, konieczności opłacenia produktu z góry, ewentualnej propozycji zamiany produktu (gdy importer nie ma regularnych dostaw):

Anulowanie wysyłki zamówienia

Anulować można tylko zamówienie, które nie zostało jeszcze wysłane (uwaga: godzina zmiany statusu nie musi się pokrywać z faktycznym nadaniem). Zamówienie wysłane należy odebrać i dokonać zwrotu towaru (patrz podstrona "Zwroty" i "Regulamin"). Nieodebranie paczki wiąże się z poniesieniem dodatkowych kosztów, które będzie musiał pokryć Klient zlecający sklepowi wysyłkę ze swoim zamówieniem i rezygnujący z niej w trakcie doręczenia wysłanej już paczki.

Anulować zamówienie można tylko poprzez e-mail: biomania.pl@gmail.com

  

Nagradzamy wpłacających na konto:

Do każdej paczki, której zawartość zostanie opłacona przelewem na konto, nasza firma dokłada 2,00 - 5,50 zł do kosztów wysyłki (nie pobieramy także opłaty za opakowanie i obsługę). Nie ukrywamy, że preferujemy wpłatę na konto jako formę zapłaty, jako sklep mamy wtedy pewność, że Klient naprawdę chce dokonać zakupu. Nie stanowi dla nas jednak problemu zrealizowanie wysyłki za pobraniem i rozumiemy, że wielu spośród naszych Klientów życzy sobie takiej opcji zapłaty i woli ponieść wyższy koszt dostawy.

 

Opakowanie

Opakowania są odpowiednich rozmiarów, a produkty dobrze zabezpieczone. Zabezpieczenie wewnętrzne sklepu BIOmania.pl to między innymi: papier, kartony, granulat, folia; butelki, których zawartość może łatwo wypłynąć są owijane przy zamknięciu taśmą klejącą i/lub folią. Nie kupujemy nowych kartonów, wszystkie wysyłki są przez nas pakowanie powtórnie w kartony, w których my otrzymujemy dostawy lub zebrane od zaprzyjaźnionych osób i instytucji - w ten sposób jest o wiele bardziej ekologicznie. Mniejsze produkty pakujemy w koperty bąbelkowe (uwaga: bardzo łatwo można folię oddzielić od papieru i w ten sposób posegregować w Państwa koszu na odpady).

Jeśli jednak doręczycielowi w jakiś sposób "uda się" rozlać produkt, to prosimy spisać z nim formularz reklamacyjny i wysłać jego skan do nas na maila, a my wyślemy nowy produkt na nasz koszt (reklamację przeprowadzimy sami ze spedytorem).

Reklamacje dotyczące uszkodzeń mechanicznych powstałych w transporcie prosimy spisywać z kurierem po odebraniu paczki (tzw. protokół szkody), w ten sposób zostanie nam przekazana reklamacja na formularzu (prosimy od razu wysłać skan formularza na nasz adres mailowy). Na tej podstawie my będziemy mogli stwierdzić, że faktycznie towar został zniszczony oraz od razu przystąpić do zrealizowania Państwa reklamacji (na podstawie niezgodności z umową - patrz podstrona "Reklamacje i zwroty").

 

Dosyłanie produktu na nasz koszt

Jeśli na rynku brakuje produktu z Państwa zamówienia i trzeba na niego zaczekać dłużej niż 14 dni, a zamówienie składa się z większej ilości produktów, to przewidujemy darmowe dosłanie tego produktu po jego otrzymaniu od dostawcy. Pierwszą przesyłką wyślemy resztę zamówienia, a drugą brakujący produkt. Taka możliwość istnieje przy opłaceniu tego produktu (tzn. przedpłata na konto lub opłacenie całego zamówienia przy odbiorze pierwszej paczki). To sklep ustala czy zamówienie kwalifikuje się do "darmowego dosłania produktu" - Klient otrzymuje wówczas w paczce informację na temat braku i przewidywanego terminu dosłania (zawsze też istnieje możliwość zwrotu kwoty za ten produkt, jeśli Klient uzna, że nie chce dłużej czekać i poinformuje o tym obsługę sklepu poprzez e-mail podając nr rachunku bankowego).

Informacje dodatkowe

-W przypadku odmowy przyjęcia przesyłki z zamówionym towarem lub podania nieprawidłowych (np. niepełnych) danych adresowych lub niepodjęcia przesyłki w terminie - zamawiający jest zobowiązany do zwrotu kosztów wysyłki w dwie strony w przypadku paczki pobraniowej lub kosztu paczki zwrotnej w przypadku paczki z towarem opłaconym.

-Sklep nie odbiera paczek za pobraniem.

-Dostawy odbywają się wyłącznie na terytorium Polski.

-Cena przesyłki zawiera koszty pakowania oraz odbioru/dowozu przesyłki.

-Uwaga: od niektórych dostawców towar jest wysyłany bezpośrednio do Zamawiającego z pominięciem naszego magazynu (dropshipping). W takim przypadku firma spedycyjna może być inna niż te, z którymi współpracujemy (koszty i inne ustalenia Regulaminu bez zmian).

-Po wysłaniu zakupów nie można anulować zamówienia, przy chęci rezygnacji należy odebrać paczkę i postępować zgodnie ze wskazówkami ze strony "Reklamacje i zwroty".

-Gdyby paczka nie dotarła do Państwa w ciągu 2-5 dni od zmiany statusu na "Wysłane", to prosimy o e-mail (podamy numer paczki, aby prześledzić co się z nią dzieje). Nieodebranie paczki od spedytora w terminie (około 7 dni) skutkuje koniecznością opłacenia paczki zwrotnej do nadawcy.

-Dostawy towarowe najczęściej mamy w środę i czwartek (są więc zamawiane we wtorek). Nie dotyczy to wszystkich dostawców, ale około 90% z nich realizuje nasze zamówienia w 1-2 doby. Tak więc zamówienia złożone np. w poniedziałek popołudniu/wtorek rano będą zrealizowane najszybciej, bo w środę powinny być wysłane (zalecamy przesyłać potwierdzenie wpłaty, jeśli składają Państwo zamówienie we wtorek do południa i wybierają zwykły przelew), a zamówienia złożone w środę będą najdłużej oczekiwać na realizację - do kolejnego tygodnia. Niemniej dokładamy wszelkich starań, aby czas realizacji był jak najszybszy i nie przekraczał 3-7 dni (dotyczy to produktów spoza naszego magazynu). Są w naszej ofercie także produkty, na których kartach zapisaliśmy wydłużony czas sprowadzenia np. 4-14 dni i takie produkty mogą być sprowadzone w ciągu 4, ale też 14 dni (to zależy od pracy naszych dostawców i nie mamy na to wpływu).

-W przypadku braków rynkowych (czasowych lub stałych): a. wysyłamy zamówienie i dosyłamy brak (informacja wraz z paragonem), b. informujemy klienta e-mailowo ile trzeba dodatkowo (ponad czas określony na karcie produktu) zaczekać na produkt, c. realizujemy zamówienie z pominięciem produktu (zwracając jego cenę), jeśli został wycofany z rynku lub trzeba na niego bardzo długo czekać i nie ma zamienników, d. proponujemy e-mailowo zamiennik.

-Na dodatkowe pytania chętnie odpowiemy: biomania.pl@gmail.com