Kategorie

Producenci

Najczęściej kupowane

regulamin sklepu internetowego

Lista produktów producenta: Alva

Alva Naturkosmetik od wielu lat produkuje kosmetyki najwyższej jakości

Firma Alva Naturkosmetik została założona w 1988 roku w Osnabrück w Niemczech przez Martina Plassonke. Jej założyciel już wcześniej był zaangażowany w działania proekologiczne. Chcąc propagować ekologię postanowił produkować i sprzedawać profesjonalne ekologiczne kosmetyki najwyższej jakości. Aby spełnić najwyższe wymogi jakości surowców Plassonke kupił w 1995 roku ekologiczną plantację drzew herbacianych w Australii.


   Dzisiaj Alva oferuje sprzedawcom detalicznym i konsumentom szeroki asortyment produktów: kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała, dermokosmetyki, olejki, kosmetyki kolorowe a nawet suplementy diety. Firma  obecnie posiada rozbudowaną sieć sprzedaży ponad 10 000 firmowych sklepów i jest obecna w 30 krajach, na 4 kontynentach. Produkty Alva można najczęściej spotkać w sklepach ze zdrową, naturalną żywnością, ekologicznych supermarketach oraz w perfumeriach.


  Obok produkcji i sprzedaży wysokiej jakości ekologicznych produktów, firma kładzie ogromny nacisk na propagowanie ochrony środowiska. Jest obecna w specjalistycznych sklepach i na targach konsumenckich, gdzie służy profesjonalnym doradztwem. Dzięki proekologicznemu PR’owi udaje się pozyskiwać coraz większą ilość zwolenników ochrony środowiska.


   Od wielu lat Alva Naturkosmetik ma aktywny wkład w ochronę środowiska: jej celem jest produkcja kosmetyków najwyższej jakości, z naturalnych, najcenniejszych składników, które korzystnie wpływają na nasze zdrowie i środowisko.
   W przeciwieństwie do tradycyjnych produktów, wytwarzanych na szeroką skalę ze składników syntetycznych, Alva Naturkosmetik wykorzystuje naturalne składniki, głównie surowce, których cudowne właściwości są znane od tysięcy lat. Wszystkie składniki są przetwarzane w taki sposób, aby  zachować ich naturalną postać i wartości.
Na przykład jak najmniej oczyszcza oleje roślinne, ponieważ proces rafinacji pozbawia ich wielu ważnych składników.
    Naturalne surowce, używane przez Alva Naturkosmetik wykraczają daleko poza pielęgnację skóry: w efekcie połączenia odpowiednich, cennych składników, produkty mają wręcz działanie dermatologiczne. Składniki używane do produkcji kosmetyków są bardzo dobrze wchłaniane przez skórę i dlatego dobrze na nią wpływają i skutecznie działają.
   Parafina - główny składnik standardowych kremów i lotionów, który pochodzi w przetwórstwa ropy naftowej, jest biologicznie martwy i nie jest w stanie dostarczyć skórze witamin, kwasów tłuszczowych i naturalnych pierwiastków śladowych, ponieważ ich nie zawiera. Skóra nie wchłania parafiny,  a zatem blokuje ona pory.
    Skóra, której dostarcza się naturalnych surowców, jest w stanie prawidłowo funkcjonować i dobrze się  regenerować. Im wyższa jest jakość składników, tym bardziej skuteczne jest ich działanie.

Składniki produktów Alva pochodzą z certyfikowanych upraw ekologicznych lub z roślin dziko rosnących. Wszystkie składniki są starannie dobierane i wnikliwie testowane. Aby móc zaoferować najwyższą jakość produktów, do produkcji kosmetyków Alva stosuje się tylko najlepsze składniki.


  Jako bazę kremów i balsamów, Alva stosuje głównie olej jojoba . Jest on o wiele droższym składnikiem niż parafina czy olej słonecznikowy, używa również naturalną witaminę E, która jest także dużo bardziej kosztowna niż syntetyczna witamina E.Produkty Alva NIE ZAWIERAJĄ następujących substancji:


• mineralny olej i parafina, ponieważ blokują pory skóry,


• parabeny (konserwanty), ponieważ powodują reakcje alergiczne i podrażnienia skóry,


• środki powierzchniowo czynne: Laureth i Lauryl Sulphate, ponieważ naruszają one zawartość tłuszczu w skórze (wysuszają skórę) i sprawiają, że staje się ona podatna na łuszczenie, swędzenie i inne choroby,


• syntetyczne perfumowane utrwalacze oraz związki piżma, ponieważ mogą one spowodować poważne uszkodzenia skóry.


   Wobec badań, rozwoju i produkcji kosmetyków Alva stosuje się rygorystyczne wymogi aby były one przyjazne dla środowiska. Każdy produkt przechodzi liczne, długotrwałe badania,  w celu osiągnięcia najlepszej efektywności pod każdym względem – tolerancji przez skórę i komfortu użytkowania. Zespół odpowiedzialny za rozwój, ściśle współpracuje z naukowcami i doświadczonymi lekarzami. Od pomysłu, poprzez badania, aż do seryjnej produkcji, zespół badawczy opracowuje produkty pod kontrolą akademickich ekspertów.


  W procesie produkcji używane są naturalne substancje, które są znane i stosowane przez ludzi od zarania dziejów. Efekty działania tych „skarbów natury”, w przeciwieństwie do substancji syntetycznych, są zatem sprawdzone i doskonale znane jako dobre i skuteczne. Na przykład, w przypadku formaldehydu, który bardzo długo używano do produkcji kosmetyków, dopiero po 30 latach ustalono, że stosowanie go przez dłuższy czas jest szkodliwe zarówno dla ludzi jak i zwierząt.


osmetyki naturalne to nie tylko same kosmetyki, to również filozofia, która towarzyszy ich produkcji. Kosmetyki firmy ALVA produkowane są z kontrolowanych biologicznie czystych upraw, bez parafiny i z dodatkiem naturalnych olejków. ALVA jest prawdziwym naturalnym, ekologicznym kosmetykiem! Produkty bazują na surowcach pochodzenia roślinnego. Używane surowce pochodzą, o ile to możliwe z kontrolowanych czysto biologicznych upraw lub dziko rosnących roślin. ALVA bazuje zawsze na naturalnych olejkach roślinnych, całkowicie rezygnując z używania mineralnych olei jak parafina czy wazelina, a także z parabenów, powiązanych z sulfattensydów (np. Ammonium Lauryt Sulfat).


Kosmetyki ALVA nie są testowane na zwierzętach (wpisane są do rejestru "Pozytywna lista kosmetyków" deutschen Tierhilfswerk e.V - nie testowane na zwierzetach) i nie zawierają substancji zwierzęcych typu kolagen.


 


Serie kosmetyczne alva: • Sanddorn Cosmetics (z rokitnika pospolitego) dla kobiet po 30 roku życia

 • Rahsoul dla cery trądzikowej

 • kosmetyki do stóp

 • dezodoranty

 • For Him - dla mężczyzny

 • olejki do ciała

 • olejki herbaciane

 • aromaterapia

 • mydła vegańskie


ALVA – KOSMETYKI KOLOROWE


Kosmetyki kolorowe Alva COLEUR to innowacyjna linia naturalnych kosmetyków do makijażu.


COLEUR to połączenie ekscytujących kolorów z wyjątkowymi składnikami pielęgnującymi, odpowiednimi nawet dla najbardziej wrażliwej skóry, o przeciwzmarszczkowym działaniu.


Kosmetyki do makijażu Alva COLEUR: • zawierają tylko naturalne barwniki,

 • to pierwsze kosmetyki kolorowe zawierające polisacharyd – opatentowany aktywny składnik o działaniu przeciwzmarszczkowym,

 • nie zawierają talku,

 • pudry, róże i cienie są wypiekane a nie prasowane, co sprawia, że są spójne, mają jedwabistą, nie zawierając jednocześnie żadnych środków wiążących.


 

Więcej
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 48 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 48 elementów