Kategorie

Producenci

Najczęściej kupowane

regulamin sklepu internetowego

Lista produktów producenta: Logona

Jej nazwa - LOGONA - oznacza dzisiaj nic innego, jak 30 lat kompetencji i doświadczenia w kosmetyce naturalnej.


Firma LogonaHistoria firmy LOGONA jest ściśle związana z powstaniem w Niemczech w latach 70-tych środowiska preferującego naturalną, ekologiczną żywność oraz wszelkie inne ekologiczne produkty, w tym również kosmetyki. Dzisiaj kosmetyki LOGONY należą do przodujących kosmetyków naturalnych nie tylko w Niemczech ale i również w licznych krajach Unii Europejskiej, USA, krajach Ameryki Łacińskiej oraz w krajach azjatyckich.


 Rozwój LOGONY zapoczątkował jeden z pierwszych biologicznych sklepów ALVAUNE" otwarty w 1975 roku w Hannoverze. Założyciel - Hans Hansel - prowadzi do dzisiaj wraz z Gerhardem Klosem kierownictwo Logony.


 Sprzedając zdrową, ekologiczną żywność zrodziła się wkrótce myśl sprzedaży także zdrowych i naturalnych środków do pielęgnacji ciała. Powstała w 1977 roku firma pod nazwą LORIEN GOODS NATURKOSMETIK - zajmowała się początkowo tylko importem wyszukanych kosmetyków naturalnych i ich zbytem na rynku niemieckim. Wielkie zafascynowanie ideą ekologiczną a także duże zainteresowanie klientów kosmetyką naturalną dało początek rozwojowi własnych receptur.


Postawione - od samego początku - ostre kryteria jakościowe przy doborze stosowanych do produkcji ziół stanowiły podstawę wszystkich receptur.Syntetyczne środki konserwujące, zapachowe oraz barwniki nie są stosowane w kosmetykach LOGONY.


Pomysł sprzedaży ekologicznych produktów pielęgnacyjnych znalazł dużą akceptację w społeczeństwie niemieckim, co znalazło wkrótce odzwierciedlenie w ciągłym rozszerzaniu asortymentu artykułówkosmetycznych


Dzisiaj zawiera on ponad 200 produktów do codziennej pielęgnacji twarzy, ciała, włosów oraz naturalnych preparatów pomagających w utrzymaniu zarówno dobrej kondycji fizycznej jak i psychicznej. W 1985 roku skrócono nazwę firmy LOrien GOods NAturkosmetik. Tak zrodziła się nazwa firmy LOGONA.


Kryteria jakościowe produktów LOGONY


Rozwój i produkcja wszystkich artykułów LOGONY podlegają ostrej kontroli jakościowej. Stosowane w procesie technologicznym naturalne surowce, takie jak oleje roślinne, tłuszcze, wosk, ekstrakty ziołowe, woda z płatków kwiatów jak i również olejki eteryczne i naturalne substancje zapachowe pochodzą z kontrolowanych biologicznych upraw lub dzikich zbiorów.


Wszystkie składniki wywodzą się z czysto naturalnych substancji, bez pochodzenia chemicznego. Produkty LOGONY nie zawierają:


 


  • żadnych syntetycznych środków konserwujących

  • żadnych syntetycznych substancji zapachowych

  • żadnych syntetycznych barwników

Produkcja naturalnych środków pielęgnacyjnych bez syntetycznych środków konserwujących wymaga szczególnego przestrzegania kryteriów higieniczno-sanitarnych w odniesieniu do surowców i gotowych produktów. Najmniejsze bowiem zanieczyszczenie może doprowadzić do zniszczenia całej serii produkcyjnej.


Dlatego też kosmetyki LOGONY produkowane są według takiego standartu, który obowiązuje również w produkcji farmaceutycznej. Ostra mikrobiologiczna kontrola jakościowa zapewnia bardzo wysoki standart produktom LOGONY. Potwierdzają to testy regularnie przeprowadzane przez tzw. czasopismo "Oeko-Test".


Pozostając w przekonaniu, że naturalna pielęgnacja może mieć miejsce tylko w nierozłącznym związku ze środowiskiem naturalnym, LOGONA dzięki najnowocześniejszemu know-how znalazła takie rozwiązania w swoich procesach produkcyjnych, które nie zagrażają środowisku naturalnemu.


LOGONA nie prowadzi doświadczeń na zwierzętach i nie deleguje nikogo do tego celu. Nie stosuje też żadnych substancji pochodzących z martwych zwierząt. Wszystkie produkty pakowane są oszczędnie i ekologicznie w materiały, które nadają się do powtórnej przeróbki.


30 lat rzetelnej kompetencji


LOGONA posiada już 30-letnie doświadczenie w produkcji kosmetyków naturalnych i naturalnych preparatów uzupełniających żywność. Wysokie kryteria jakościowe, dostosowane do najnowocześniejszego standartu techniki, ulegają nieustannie ulepszaniu przy zachowaniu ostrych wymogów ekologicznych.


Postawiony sobie cel - wytwarzanie produktów służących człowiekowi, nie zanieczyszczając przy tym środowiska naturalnego - pozostał nadal pierwszoplanowym celem firmy LOGONA.


LOGONA należała od samego początku do jednych z pierwszych firm posiadających taki standard techniczny, który umożliwił bez zastosowania syntetycznych substancji konserwującychprodukcję kosmetyków naturalnych i innych naturalnych produktów.

Więcej
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 85 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 85 elementów