Kategorie

Producenci

Najczęściej kupowane

regulamin sklepu internetowego

Lista produktów producenta: eubiona

Eubiona to kosmetyki z certyfikatem ecocert w rozsądnej cenie

Pewnie jesteście ciekawi co oznacza słowo eubiona? Nazwa eubiona wywodzi się z greckiego słowa eubios („dobry”, „dobrze”), nawiązując do idei produktów przyjaznych środowisku i bliskich naturze. Marka wnosi wieloletnie doświadczenie oraz gwarancję wysokiej jakości produktów, stworzonych na bazie najlepszych surowców rolnictwa ekologicznego: odżywczych olejów roślinnych, wartościowych wyciągów ziołowych i szlachetnych ekstraktów kwiatowych.


Organiczne kosmetyki eubiona spełniają kryteria ECOCERT w sposób następujący:


100 % wszystkich surowców jest pochodzenia naturalnego


- a są nimi: woda; surowce roślinne – nasiona, kwiaty, oleje, skrobia, cukry; miód, wosk pszczeli. Zostały one odpowiednio wyselekcjonowane i zbilansowane w każdym produkcie finalnym.


Co najmniej 10% wszystkich surowców pochodzi z upraw organicznych


- najwyższej jakości składniki organiczne są wykorzystywane w całości i komponowane z wodą, olejami roślinnymi i ekstraktami na bazie alkoholu.


Co najmniej 95 % wszystkich surowców roślinnych pochodzi z upraw organicznych


- eubiona wykorzystuje do maksimum surowce roślinne pochodzące z upraw organicznych. Pozostałe, pochodzące z dzikich zbiorów, składniki roślinne, podlegają surowej kontroli jakościowej.


Wszystkie produkty marki eubiona są regularnie kontrolowane i odpowiadają najbardziej rygorystycznym wytycznym organizacji certyfikującej ECOCERT w zakresie: stosowanych surowców, procesu produkcji, ochrony środowiska, opakowań i etykiet, oraz produktu finalnego. Opakowania – kartoniki z certyfikatem FSC (Forest Stewardship Council®), butelki i tubki typu PE oraz PET, w 100% podlegają recyklingowi i nie zawierają polichlorku winylu (PCV, PVC).


Produkty eubiona są:


  • wyprodukowane w sposób CO2-zeroemisyjny;

  • w większości wegańskie. Wyjątek stanowią: balsamy do ust i krem do stóp (zawierają wosk pszczeli), spray do stylizacji włosów (zawiera szelak) oraz linia produktów do pielęgnacji twarzy z miodem i ziołami (czysty, nieprzetworzony miód);

  • zawierają łagodne tensydy cukrowe, które w ciągu 48h ulegają 100% biodegradacji. Ponad 98% z nich rozkłada się w czasie krótszym niż 24h;

  • nie zawierają olejów mineralnych, parabenów, silikonów, składników pochodzących z martwych zwierząt, syntetycznych konserwantów, barwników czy środków zapachowych.

  • są regularnie kontrolowane i certyfikowane przez ECOCERT Greenlife w kategoriach dla kosmetyków naturalnych i organicznych.

W sklepie Biomania.pl wiemy jak lubicie tę markę. Zapraszamy!

Więcej
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 43 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 43 elementów