Kosmetyki naturalne dla dzieci

EKO Erotyka (+18)

Promocje dla kobiet w ciąży

Producenci

Producenci

Mamy 262 producentów.

 • Pur Ya

  ekologiczne produkty dla sportowców

  ...

  ekologiczne produkty dla sportowców i ludzi aktywnych


  rozwiń opis


 • Rainforest Foods

  Rainforest Foods to firma pochodząca z Wielkiej Brytanii dostarczająca najwyższej jakości suplementy diety i tzw. super żywność

  ...

  Rainforest Foods to firma pochodząca z Wielkiej Brytanii dostarczająca najwyższej jakości suplementy diety i tzw. super żywność (superfoods) w wygodnych do zażycia postaciach: tabletek, kapsułek oraz proszku.

   Produkty dostępne są w przystępnych cenach dla klientów. Wszystkie posiadają certyfikat ekologiczny i są odpowiednie dla Wegan i Wegetarian.

   Produkty Rainforest Foods są 100% czyste, wolne od wszelkich wypełniaczy i dodatków.

   Rainforest Foods wybiera do współpracy najbardziej odpowiedzialnych dostawców. Współpracuje i wspiera projekty społeczne i środowiskowe w rejonach tropikalnych na całym świecie (członek Rainforest Concern).


  rozwiń opis


 • Rampal Latour

  od 1828 roku mistrz wyrobu mydła w Prowansji

  ...

  Jako prowansalscy mistrzowie mydlarstwa od prawie dwustu lat z niesłabnącą  pasją firma Rampal Lotour wytwarza oryginalne produkty niezmiennie wysokiej jakości.

   

  Mydła Rampal Latpur powstają w samym sercu Prowansji - w Salon de Provence. W XVI wieku w tym mieście żył i zmarł Nostradamus. W XVIII wieku stało się ono bardzo ważnym miejscem we francuskiej historii produkcji mydła.

  Mydlarska legenda Rampal Latour rozpoczęła się w 1828, kiedy to Pierre Rampal został znany w Marsylii jako mistrz wyrobu mydeł. Jego wnuk Pierre Lazare Rampal, kontynuujący tradycję zainaugurowaną przez dziadka, w 1900 roku otrzymał dla marsylskich mydeł Braci Rampal złoty medal na Wystawie w Wersalu za markę „La Côte d’ Azur”. Zainspirowało go to do założenia własnej wytwórni mydeł w Salon de Provence, wciąż istniejącej w tym samym miejscu. Manufaktura  ta była w rękach rodziny Rampal od 1907 aż do 2004 roku, kiedy to Rene Rampal, w wieku 87 lat, przekazał swój rodzinny biznes Jeanowi Louisowi Plot, który prowadzi go obecnie.

  Priorytetem firmy Rampal Latour oraz jej dostawców jest podtrzymanie autentycznej tradycji wyrobu mydeł przy jednoczesnej dbałości o współczesne standardy  dotyczące warunków produkcji. Po to, by zapewnić wysoką jakość oferowanych przez siebie produktów Rampal Latour gwarantuje kontrolę jakości wszystkich materiałów i składników wykorzystywanych w trakcie całego procesu wytwórczego.

  Będąc w pełni świadomą konieczności respektowania zarówno potrzeb ludzkiej skóry, jak i środowiska naturalnego, firma Rampal Latour jest całkowicie oddana idei wytwarzania ekologicznych produktów. Jej wyjątkowo łagodne i korzystnie oddziałujące na skórę środki myjące spełniają wysokie kryteria Charter for Nature, przyczyniając się również do ochrony środowiska.

  W 1935 r. fabryka mydeł Rampal postanowiła podjąć się produkcji „savonnette” -  wyrafinowanych i delikatnie perfumowanych owalnych mydełek toaletowych. Obecnie, w ramach realizacji swojego celu  zatroszczenia się zarówno o zdrowie skóry, jak i o środowisko naturalne, Rampal Latour oferuje Państwu szeroki wybór przyjaznych dla nich obu produktów - bazujących w 100 % na organicznych olejach roślinnych oraz wykorzystujących wyłącznie  naturalne substancje zapachowe.

  Wyjątkowo łagodne mydła firmy Rampal Latour zostały stworzone  z myślą zarówno o podstawowej higienie, jak i o pielęgnacji skóry. Będąc bogatymi w oleje roślinne przyczyniają się do odnowienia jej płaszcza hydrolipidowego, ograniczają utratę wody oraz niwelują odczucie ściągania i suchości.  By wyjść naprzeciw potrzebom wszystkich rodzajów skóry, formuły produktów zostały stworzone w oparciu o wartościowe naturalne składniki, takie jak: olej migdałowy, miód, lawenda i oliwa z oliwek, które słyną ze swoich dobroczynnych właściwości.

  Informacje o składnikach, opakowaniach i certyfikatach:

  • 100 % składników roślinnych
  • 100 % naturalnych substancji zapachowych
  • biodegradowalne
  • opakowania podlegające recyclingowi
  • bez konserwantów
  • bez parabenów i EDTA
  • bez PEG i pochodnych ropy naftowej
  • bez sztucznych barwników
  • nie testowane na zwierzętach

  Wszystkie opakowania całkowicie podlegają recyclingowi, co jest przejawem troski firmy Rampal o środowisko. Pozwalają one także przechowywać mydła w najlepszy możliwy sposób. Na odwrocie  opakowania każdego mydła z serii Kraft znajduje się perforowany pasek nasączony zapachem, który umożliwia zapoznanie się z nim, przy jednoczesnym zachowaniu doskonałej jakości hermetycznie opakowanego produktu.

  Olej palmowy wykorzystywany  do produkcji mydeł Rampal Latour pochodzi z plantacji prowadzonych zgodnie z programami zrównoważonego rozwoju, które przeciwdziałają  niszczeniu lasów.

  Manufaktura mydeł Rampal Latour konsekwentnie podejmuje wysiłki w kierunku wspierania ekonomii ekologicznej, dbałości o środowisko – to, w którym żyjemy i z którego cennych zasobów korzystamy teraz i to, które zostawimy przyszłym pokoleniom. Jej szczególnym priorytetem jest rozwijanie organicznej linii produktów, certyfikowanej przez Ecocert i uznawanej przez COSMEBIO.

  Każdy z produktów Rampal Latour spełnia wymogi Charter For Nature.

  Organiczna linia produktów jest certyfikowana przez ECOCERT.

  Oferta

  Aktualnie w ofercie pod marką Rampal Latour znajdują się ręcznie wytwarzane naturalne i organiczne produkty:

  • marsylskie mydła do kąpieli (w kostkach i w płynie)
  • szampony i żele pod prysznic
  • płyny do mycia naczyń
  • płatki mydlane do prania
  • produkty służące utrzymaniu czystości w domu

   

  Historia i innowacje

   

  • 1828 Pierre Rampal jest mistrzem wytwarzania mydeł w Marsylii
  • 1900 Złoty medal na wystawie w Paryżu dla marsylskich mydeł Braci Rampal za markę „La Côte d’Azur”
  • 1907 Pierre Lazare Rampal założył swoją wytwórnię mydeł w Salon de Provence
  • 1935 Wytwórnia mydeł rozpoczyna produkcję mydeł kąpielowych „Savonette”
  • 1951 Rozpoczyna się produkcja szamponów Genevieve Patou
  • 1960 Na rynek zostają wprowadzone naturalnie perfumowane mydła w kostkach
  • 1980 Rozpoczyna się wytwarzanie płatków mydlanych do prania oraz mydeł w płynie do pielęgnacji ciała i zastosowania w gospodarstwie domowym
  • 2004 Jean Louis Plot przejmuje prowadzenie wytwórni mydeł po 5 pokoleniach rodziny Rampal
  • 2008 Na rynek zostaje wprowadzona organiczna marka certyfikowana przez Ecocert oraz uznawana przez COSMEBIO

   


  rozwiń opis


 • Receptury Babuszki Agafii

  Naturalne kosmetyki z Rosji

  ...

  Naturalne kosmetyki z Rosji, w przystępnych cenach


  rozwiń opis


 • Resibo

  Resibo jest polską marką kosmetyków

  ...

  Resibo jest polską marką kosmetyków, które powstały na bazie naturalnych, specjalnie wyselekcjonowanych surowców. Specjalizujemy się w produktach, które są stworzone z myślą o bezpieczeństwie dla skóry oraz szacunku wobec środowiska. Są one wegańskie, biodegradowalne i wszechstronne. Minimalizm przy maksymalnej efektywności oraz zachowaniu dostępnej polityki cenowej, biorąc pod uwagę stosunek kosztu zakupu do jakości wyrobu. Lepsze bywa wrogiem dobrego. Dlatego produkty Resibo są naturalne w ponad 96 %. 


  rozwiń opis


 • Rezepte der Oma Gertrude

  eko kosmetyki

  ...

  eko kosmetyki


  rozwiń opis

  0 produkty

 • Rhea

  Kosmetyki mineralne produkowane w USA

  ...

  Kosmetyki mineralne są to kosmetyki, które składają się jedynie czystych pigmentów mineralnych. Zostały wynalezione w USA jako kosmetyki do zastosowania po zabiegach chirurgii plastycznej, np. po peelingu laserowym, czy botoksie.
  Po takich zabiegach nie można zastosować zwykłego makijażu, ponieważ wywołałby on podrażnienia, zapchał by pory skóry i ją wysuszył. Kosmetyki mineralne nie dość, że są pozbawione tego negatywnego oddziaływania, to jeszcze przyspieszają odnowę i regenerację skóry.
  Szybko okazało się, że te kosmetyki są świetne nie tylko po zabiegach, ale również do codziennego użycia, dla kobiet, które cenią sobie makijaż którego nie czuć na twarzy i który nie dość że nie szkodzi skórze to wręcz wspomaga jej odnowę.

  Dzięki temu, że te kosmetyki zawierają wyłącznie czyste minerały, mają one mnóstwo zalet jakich nie znajdziesz w zwykłych kosmetykach:

  • nie zatykają porów, nadają się nawet do cery z silnym, ropnym trądzikiem
  • praktycznie nie ma ryzyka alergii, bo to tak jakby mieć alergię na marmur albo krzemień, nadają się do super nadwrażliwych skór
  • zapewniają ochronę przed szerokim spektrum promieniowania UVA i UVB- do SPF 20 !
  • tworzą barierę między skórą a środowiskiem i zanieczyszczeniami na jakie jesteśmy codziennie narażeni
  • zapobiegają nadmiernemu wysychaniu skóry
  • nie podrażniają skóry, pomagają w leczeniu skóry podrażnionej, poparzonej, po operacjach, z trądzikiem, z zapaleniem atopowym itp.
  • wodoodporne (ale łatwe do zmycia żelem czy mleczkiem)- możesz w nich pływać
  • nie zawierają wypełniaczy tj. talk, tłuszcze, środki zapachowe i konserwujące- minimalizuje to ryzyko alergii, a jednocześnie sprawia że są bardzo wydajne- bo są to skoncentrowane pigmenty
  • czyste minerały nie są w stanie przenosić bakterii (trądzik), mają nieograniczony termin ważności, bo minerały nie ulegają rozkładowi

   


  rozwiń opis


 • Rivere

  nawilzacze

  ...

  Nawilżacze ultradźwiękowe powietrza marki Rivere to nie tylko piękny, stylowy wygląd, ale również urządzenie, bez którego nowoczesny dom lub biuro nie może funkcjonować. Nasze nawilżacze zapewnią odpowiedni poziom wilgotności pomieszczeń w domu lub biurze. Jest to szczególnie ważne w sezonie grzewczym lub w czasie upałów, kiedy wilgotność powietrza może się znacznie obniżyć, poniżej poziomów zalecanych przez lekarzy. Zbyt suche, ciepłe powietrze oznacza nie tylko suche włosy, suchą skórę, czy problemy z zatokami, ale również może prowadzić do trudności w oddychaniu osób chorych na astmę, nasilenie reakcji alergicznych osób uczulonych, problemy z koncentracją, czy szybkie wysuszanie się spojówek oka (tzw. zespół suchego oka).

  Nawilżacz powietrza umożliwia również łatwiejsze oddychanie osobom przeziębionym, z katarem lub chorym na grypę. Jest to szczególnie ważne w przypadku małych dzieci.

  Poniżej dowiedzą się Państwo najważniejszych informacji dotyczących wpływu wilgotności powietrza na zdrowie oraz stosowania ultradźwiękowych nawilżaczy powietrza.

  • Ultradźwiękowy nawilżacz powietrza – w jakim celu?
  • Wilgotność powietrza w pomieszczeniach na poziomie 40-60% jest optymalna dla człowieka. Spadek wilgotności powietrza poniżej 40% w pomieszczeniach jest właściwy dla okresu jesienno-zimowego oraz letniego. Spadek wilgotności powietrza powoduje nie tylko dyskomfort i gorsze samopoczucie, ale również szereg poważniejszych problemów zdrowotnych między innymi:
  • suche włosy (nasilenie się problemów z łupieżem),
  • suchą skórę (w tym często przesuszające się dłonie i pękanie ust) oraz szybsze starzenie się skóry,
  • wysychanie spojówek oczu i pieczenie oczu, co szczególnie odczuwają osoby używające soczewek kontaktowych, czy pracujące przy komputerze,
  • nasilają się objawy podczas chorób układu oddechowego,
  • zwiększa się ilość kurzu w powietrzu, co bardzo niekorzystnie wpływa na alergików,
  • zwiększa się ilość bakterii i wirusów, co powoduje zwiększoną zapadalność na choroby (katar, przeziębienia, grypy, anginy)
  • suche powietrze zwiększa trudność oddychania osób chorych na astmę.
  • Zbyt suche powietrze oddziałuje nie tylko na człowieka, ale również na otaczające go przedmioty. Warto tutaj wymienić meble i podłogi drewniane, które przy zbyt niskiej wilgotności powietrza mogą popękać lub ulec wypaczeniu.

  • Ultradźwiękowy nawilżacz powietrza Rivere umożliwi dostosowanie poziomu wilgotności powietrza do właściwego zakresu 40-60%, dzięki czemu nic nie zakłóci Państwa doskonałego samopoczucia. Dzięki nawilżaczowi Rivere ograniczą Państwo również negatywny wpływ zbyt suchego powietrza na zdrowie swoje oraz swoich dzieci.

   

   

  • Ultradźwiękowy nawilżacz powietrza Rivere – w jakich okresach niezbędny?
  • Nawilżanie powietrza jest niezbędne:
  • w okresie jesienno-zimowym, kiedy rozpoczyna się okres grzewczy,
  • w okresie letnim, ponieważ oprócz zapewnienia odpowiedniej wilgotności powietrza umożliwi również zmniejszenie odczuwalnej temperatury powietrza.
  • Rozpoczęcie sezonu grzewczego czy okresu letniego to początek znacznego spadku wilgotności powietrza w mieszkaniach i domach. Osoby wrażliwe na spadki wilgotności powietrza od razu zauważą spadek komfortu oddychania oraz nawrót alergii, zespołu tzw. suchego oka czy też zwiększenie zapadalności na choroby.
  • Wraz z nawilżaczem powietrza zalecamy stosowanie higrometru, który włączy nawilżacz powietrza Rivere w momencie, kiedy poziom wilgotności spadnie poniżej ustalonego poziomu. Kontrola wilgotności powietrza jest bardzo ważna, ponieważ nie tylko suchość powietrza, ale też nadmierna jego wilgotność może prowadzić do problemów ze zdrowiem. Zbyt duża wilgotność powietrza sprzyja rozwojowi bakterii, może powodować rozwijanie się pleśni i grzybów, jest przyczyną duszności.

   

   

  • Ultradźwiękowy nawilżacz powietrza Rivere a inne metody podnoszenia wilgotności
  • Ludzie od długiego czasu borykali się z problemem zbyt suchego powietrza. By podnieść wilgotność powietrza hodowano w pomieszczeniach rośliny, codziennie prano czy tez rozwieszano wilgotne ręczniki. Od wielu lat korzysta się z:
  • nawilżaczy na kaloryfer (popularne parowniki, które mają niską wydajność a przez to często są siedliskiem bakterii),
  • nawilżaczy parowych (wytwarzają ciepłą mgiełkę poprzez podgrzewanie wody, ale zużywają dużo energii elektrycznej i podgrzewają powietrze, co nie jest korzystne w gorące dni),
  • nawilżacze ewaporacyjne (wytwarzają zimną mgiełkę dzięki zastosowaniu wentylatora; dzięki wentylatorowi są również bardzo głośne; dla wielu osób ta cecha dyskwalifikuje takie urządzenie),
  • Nawilżacz powietrza Rivere to urządzenie najnowszej klasy należące do tzw. nawilżaczy ultradźwiękowych. Ultradźwięki to nic innego jak fale dźwiękowe o bardzo wysokiej częstotliwości (są niesłyszalne dla ucha człowieka). Nowoczesna technologia ultradźwięków została wykorzystana w nawilżaczach Rivere do rozbijania cząsteczek wody i tworzenia mgiełki. Wyrzucana na zewnątrz mgiełka jest chłodna.

   

   

  • Ultradźwiękowy nawilżacz powietrza Rivere - zalety
  • Do zalet nawilżacza ultradźwiękowego powietrza Rivere należą:
  • regulacja mocy działania – moc działania nawilżacza może być regulowana od niskich wartości generowania mgiełki do wartości maksymalnej na poziomie 250 ml/h, która umożliwia szybkie nawilżenie danego pomieszczenia.
  • nawilżacz ultradźwiękowy wilgoć w nawilżaczach ultradźwiękowych generowana jest poprzez rozpraszanie cząsteczek wody na tarczy ultradźwiękowej. Taka technologia powoduje, że cząsteczki wody są znacznie mniejsze niż w przypadku np. nawilżaczy parowych. Dzięki temu możliwe jest nawilżanie większych powierzchni.
  • auto-stop (dioda LED) po wyczerpaniu zbiornika wody – nawilżacz wyposażony jest w diodę LED, która zapala się na czerwono po wyczerpaniu zbiornika wody.
  • optymalny do 30m2 – nawilżacz posiada moc odpowiednią do nawilżenia ok. 30 m2 powierzchni.
  • bardzo cicha praca – nawilżacz jest cichy, dzięki czemu nie zakłóca kojącej ciszy np. w pokoju wypoczynkowym, salonie lub czytelni,
  • nawilżacz posiada dwa wyloty mgiełki – długi i krótki – oraz jest dostępny w dwóch klasycznych kolorach – czarnym oraz białym.

  • Nawilżacze ultradźwiękowe marki Rivere to nie tylko nowoczesna technologia, ale również urzekające piękno wzornictwa. Opatentowany design nawilżacza sprawia, że nie jest on tylko niezbędnym urządzeniem dla Państwa dobrego samopoczucia i zdrowia, ale również stanowi piękny przedmiot dekoracyjny. Niezwykły kształt nawilżacza może stanowić znakomity dodatek dekoracyjny do wystroju wnętrza.


  rozwiń opis


 • RoomMates

  To takie proste!

  ...

  To takie proste! Nanieś naklejki na dowolną suchą i gładką powierzchnię (ściany, meble, sufit, okna, drzwi i wiele innych) i już dzisiaj ciesz się ich urokiem!


  rozwiń opis


 • Rosebud London

  Torby do wózka

  ...

  Marka Rosebud London została założona przez twórców znanej angielskiej marki Pink Lining z myślą o tym aby każda mama czuła się zarówno komfortowo jak i modnie, nie nadwerężając przy tym domowego budżetu. Każdy egzemplarz został wykonany z dbałością o najmniejszy szczegół, co wyróżnia obie marki na tle innych producentów toreb do wózków.


  rozwiń opis


 • Royal Brand

  Zdrowe przyprawy

  ...

  Zdrowe przyprawy


  rozwiń opis


 • Saisona

  Saisona jest to pierwsza marka 

  Saisona jest to pierwsza marka fitokosmetologiczna, która dba o piękno kobiety o każdej porze roku i w każdych warunkach klimatycznych.
  Stworzona w 2006 roku przez Charlotte Béraud. Obecnie w posiadaniu laboratorium Vabel.
  Posiada szeroki asortyment produktów zaprojektowanych do ochrony i uwydatnienia piękna skóry przez wszystkie cztery pory roku.

  Fitokosmetologia polega na zastosowaniu naturalnych wyciągów (ekstraktów) roślinnych zwiększających skuteczność formuły w produktach pielęgnacyjnych. Każdy naturalny ekstrakt roślinny zawiera kluczowe czynniki aktywne o specyficznych właściwościach i ukierunkowanym działaniu.

  Produkty Saisona to nie tylko francuskie, organiczne i certyfikowane kosmetyki, ale to przede wszystkim: innowacja w pomyśle, składnikach i produktach.

  • Innowacja w pomyśle: SZCZEGÓŁOWE DZIAŁANIE O KAŻDEJ PORZE ROKU…
  • Innowacja w składnikach: STEWIA…
  • Innowacja w produktach: AKTYWNA WODA…


  rozwiń opis


 • Salon Piękna

  Rosyjski eko kosmetyki na bazie naturalnych składników.

  ...

  Rosyjski eko kosmetyki na bazie naturalnych składników.


  rozwiń opis


 • Santaverde

  25 lat doświadczenia

  ...

  Filozofia: O skuteczności działania produktu na skórę i jego wpływie na cały organizm decyduje wyłącznie najwyższa biologiczna jakość składników. Dlatego właśnie, w naszych kosmetykach wykorzystujemy wyłącznie pozyskiwane z własnych upraw soki roślinne oraz najświeższe oleje
  i wyciągi roślinne najwyższej jakości - i ani kropli wody. Stosując się do odwiecznych zasad ziołolecznictwa europejskiego, wykorzystujemy naturalne surowce roślinne w stanie jak najmniej przetworzonym wykorzystując przy tym synergię składników kosmetyków.

  Własne uprawy: 

  Sercem Santaverde jest nasza własna uprawa surowców aloesu w Hiszpanii i owoców nerkowca w Brazylii. Tylko w ten sposób możemy czuwać nad rozwojem i obróbką rośliny oraz zagwarantować, że w naszych produktach wykorzystywane są wyłącznie najczystsze surowce zawierające pełen zestaw składników aktywnych pochodzących ze świeżych roślin.

  Obróbka: Nasze surowce, aloes i owoce nerkowca są przetwarzane
  w Hiszpanii i Brazylii bezpośrednio po zbiorach.
  Receptury kosmetyków powstają zgodnie z najwyższymi standardami technicznymi w Niemczech. Wszystkie produkty Santaverde posiadają certyfikat potwierdzający, że są to 100% czyste, kontrolowane kosmetyki naturalne, wystawiony przez niezależne organizacje, takie jak BDIH.

  Poprzez wybrany model codziennej działalności biznesowej oraz nasz sposób postępowania, chcemy wspierać i propagować inicjatywy ekologiczne i społeczne. Zgodnie
  z koncepcją receptur naszych produktów, dążymy do tego, aby jak najwięcej surowców pozyskiwać z kontrolowanych upraw ekologicznych, zbiorów roślin dziko rosnących oraz programów sprawiedliwego handlu, a tym samym wspierać lokalne projekty w procesie naszego zaopatrzenia.
    

   


  rozwiń opis


 • Sante

  Żyć w zgodzie z naturą

  ...

  SANTE NATURKOSMETIK to firma spełniająca najwyższe wymagania nowoczesnego, naturalnego i szczególnie przyjaznego skórze kosmetyku. Odpowiednie proporcje roślinnych składników działających i pielęgnujących, połączone z najnowszą wiedzą kosmetologii, zapewniają otrzymanie długotrwale działających produktów pielęgnujących i ochronnych.

  W kosmetykach SANTE nie są stosowanie składniki ze znanymi alergenami. Szczególna uwaga zwracana jest na czystość i brak działania uczulającego stosowanych składników. Dlatego kosmetyki SANTE są specjalnie polecane dla skóry wrażliwej i mającej skłonności do alergii. Przyjemne, przynoszące ulgę działanie wszystkich produktów oraz wygoda ich stosowania jest kontrolowane i potwierdzane regularnie w badaniach prowadzonych na ochotnikach przez towarzystwo dermatologiczne.

  Wszystkie produkty są wytwarzane z zastosowaniem wysokich kryteriów jakości. Należą do nich troskliwy wybór surowców i przetwarzanie z utrzymaniem ich właściwości, jak również przyjazne środowisku opakowania i sumienne kontrole jakości.

  Respektujemy wymagania środowiska, angażujemy się w jego ochronę i ochronę zwierząt.

  „Kontrolowany Kosmetyk Naturalny”

  Obok licznych oznakowań produktów SANTE znakiem Ökotestu, dzisiaj większość spełnia wymagające kryteria dla „Kontrolowanego Kosmetyku Naturalnego” według przepisów BDIH.

  Cały katalog kryteriów dla „Kontrolowanego Kosmetyku Naturalnego według BDIH” możecie Państwo przeczytać na stronach internetowych: www.kontrollierte-naturkosmetik.de lub wprowadzając w wyszukiwarkę hasło BDIH.

  Kosmetyki SANTE to gwarancja wysokiej jakości, z zachowaniem rygorystycznych procedur w trakcie całego procesu produkcyjnego. Receptury kosmetyków oparte są wyłącznie na naturalnych składnikach, takich jak oleje i woski roślinne,  ekstrakty ziołowe, wody kwiatowe, a także olejki eteryczne. Wszystkie te składniki pochodzą z kontrolowanych upraw biologicznych lub z dzikich stanowisk.

  • Certyfikat BDIH i NaTrue
  • Ekstrakty i oleje z certyfikowanych upraw organicznych
  • Bez syntetycznych barwników, zapachów i konserwantów
  • Bez substancji ropopochodnych
  • Dla VEGAN, bez glutenu i laktozy

  Główne składniki serii kosmetyków SANTE:

  Jagody Goji (Lycium eleagnus barbarum) - nazywane „owocami długowieczności” to małe, czerwone jagody o długości do 2cm, które rosną na krzewach Lycium barbarum, osiągających wysokość od 1 do 2 metrów. Rośliny te występują na wzgórzach i w dolinach Chin, Tybetu oraz Mongolii. Tradycyjna medycyna tybetańska i chińska stosuje owoce Goji od ponad dwóch tysięcy lat. Zawierają one szereg karotenoidów, witamin, minerałów oraz fitoskładników. Są jednym z najlepszych źródeł antyoksydantów. Użyte w kosmetykach nawilżają, redukują drobne zmarszczki oraz zapobiegają powstawaniu nowych. Mają również właściwości ujędrniające i wygładzające skórę.

  Jagody Acai (Euterpe olereacea) - owoce Acai to małe ciemno fioletowe jagody zebrane w kiście na wysokich 20 metrowych palmach Acai. Drzewa te rosną tylko w jednym miejscu na świecie, w głębi tropikalnych lasów północnej Brazylii. Z pojedyńczej palmy Acai można zebrać od 3 do 6 kg owoców. Pestka zajmuje około 80% owocu. Jagody Acai są doskonałym antyoksydantem. Zawierają cały szereg nienasyconych kwasów tłuszczowych, aminokwasów, pierwiastków śladowych i fitosteroli, które pozytywnie wpływają na cały organizm człowieka. Zastosowane w kosmetyce, mają działanie wzmacniające i oczyszczające, zapobiegają działaniu wolnych rodników, przez co opóźniają proces starzenia się skóry.

  Schisandra (Schisandra chinensis) - Cytryniec chiński – jest wieloletnim pnączem o właściwościach leczniczych. Osiąga wysokość do około 12 metrów (1m rocznie) i występuje w wielu regionach Chin, Korei, Japonii i Rosji. Owocuje od połowy sierpnia do połowy września, pokrywając się gronami jaskrawo czerwonych jagód o średnicy ok. 6 - 8 mm. Schisandra należy do grupy ziół mających szczególnie znaczenie w tradycyjnej medycynie chińskiej. W celach leczniczych i kosmetycznych wykorzystuje się nie tylko jagody, lecz również wyciągi z liści lub kory. Roślina ta przede wszystkim oczyszcza organizm z toksyn, ma działanie wzmacniające i odmładzające. Kosmetyki z zawartością Schisandry doskonale oczyszczają i wzmacniają barierę ochronną skóry oraz łagodzą podrażnienia. Dzięki nim cera wygląda zdrowiej i młodziej.


  rozwiń opis


 • SANTE VERTE

  Sante Verte to angielska firma, proponująca 17 farb do włosów

  ...

  Sante Verte to angielska firma, proponująca: 17 farb do włosów „Nature&SOIN – permanentna koloryzacja”, odżywkę do pielęgnacji włosów i repigmentacyjny preparat służący do powrotu własnego koloru włosów.

  W farbach ograniczono, do niezbędnych ilości i składu, substancje chemiczne powodujące głęboki proces farbowania włosów. Wyeliminowano składniki chemiczne występujące na rynku w popularnych farbach do włosów. Osiągnięto w ten sposób maksymalne ograniczenie działania drażniącego na skórę głowy i niszczącego strukturę włosa. Dołączono dwa składniki znacznie poprawiające działania pielęgnacyjne i utrwalające efekt farbowania oraz wpływające na kondycję włosów. Saszetka zawierająca „Szok multiwitaminowy”, wchodzący w skład mieszanki farbującej, odżywia włosy w czasie procesu farbowania i utrwala barwnik w strukturze włosa. Dodatkowo zastosowana po farbowaniu odżywka (dołączona do opakowania), zawiera wyciągi roślinne, znacznie wpływające na poprawę wyglądu włosów, ich rozczesywanie i na wyraźną, głęboką barwę włosa. Farby doskonale kryją siwe włosy i powodują to, że włosy po każdym umyciu są lśniące, zdrowo wyglądające, o jedwabistym połysku. Bardzo wygodne i łatwe w użyciu w postaci lekko pieniącego się kremu, bez przykrego zapachu. Nie brudzą skóry głowy i jej okolic. W zestawie do farbowania są niezbędne rękawice i czepek. Nie zawierają amoniaku, rezorcyny, parabenów, silikonów, SLS.

  Odżywka, która jest dodatkowo w saszetce w opakowaniu z farbą, występuje również osobno w dużym 200ml opakowaniu. Doskonale odżywia i pielęgnuje włosy. Ułatwia rozczesywanie włosów po każdorazowym myciu, zwłaszcza włosów rozjaśnianych, porozdwajanych, zniszczonych.

  Rewelacją, która wkrótce ukaże się w naszym asortymencie, będzie preparat do repigmentacji włosów. Działanie jego przywraca własny kolor włosów, likwidując skutecznie siwe włosy.


  rozwiń opis


 • Santini

  Ksylitol jest cukrem pochodzenia naturalnego

  ...

  Ksylitol jest cukrem pochodzenia naturalnego. Występuje on w owocach i warzywach, a nawet produkowany jest przez ludzki organizm. Ksylitol wygląda i smakuje jak cukier, jest słodszy od sacharozy i nie pozostawia nieprzyjemnego posmaku. Jest o 40% mniej kaloryczny i ma o 75% mniej węglowodanów od tradycyjnego cukru. Wartość kaloryczna wynosi 2,4 kcal/g. Jest absorbowany i przetwarzany powoli, co powoduje bardzo małe zmiany w wydzielaniu insuliny.
  Ksylitol jest jedynym słodzikiem posiadającym właściwości przeciwpróchnicze oraz hamuje zapalenie dziąseł i ozębnej. Wzmacnia mineralizację szkliwa zębowego, efektywnie regenerując drobne ubytki. Jest on najsłodszym ze wszystkich polioli. Około 30% spożytego ksylitolu zostaje wchłonięte przez wątrobę, a pozostała część zaabsorbowana zostaje w przewodzie pokarmowym, gdzie rozkładany jest przez bakterie żołądkowe na krótko łańcuchowe kwasy tłuszczowe.

  Cukier ten dostępny jest pod wieloma postaciami. W formie krystalicznej zapewnia przyjemny, naturalny efekt chłodzenia, większy niż u innych polioli. Może być stosowany w potrawach gotowanych i pieczonych lub też być stosowany jako słodzik do napojów.


  rozwiń opis


 • Saryane

  Saryane to francuska firma specjalizująca się w imporcie i dystrybucji oryginalnego syryjskiego mydła z...
  Saryane to francuska firma specjalizująca się w imporcie i dystrybucji oryginalnego syryjskiego mydła z Aleppo.
   
  Firma posiada w swojej ofercie:
   
  Tradycyjne Mydło z Aleppo 180g:  5 % olejku laurowego  Laurel Oil , 95 % Olive Oil ,
  Tradycyjne Mydło z Aleppo 200g BIO - 12 % olejku laurowego , 95 % Olive Oil z certyfikatem ICEA
  Tradycyjne Mydło z Aleppo 200g - 20 % olejku laurowego , 95 % Olive Oil
  Tradycyjne Mydło z Aleppo 200g BIO - 35 % olejku laurowego , 95 % Olive Oil z certyfikatem ICEA
  Tradycyjne Mydło z Aleppo 200g BIO - 55 % olejku laurowego, 95 % Olive Oil  z certyfikatem ICEA
   
  Mydła z Aleppo są wytwarzane według oryginalnej receptury sprzed 2000 lat. 
  Receptura wytwarzania mydła oparta jest na oliwie z oliwek i oleju laurowym - proporcje i jakość używanych surowców oraz czas i temperaturę potrzebną do powstania końcowego produktu przekazują sobie od wieków w tajemnicy syryjscy mistrzowie mydlarscy.
  Mydło posiada wyjątkowe właściwości: pielęgnacyjne - oczyszcza, wygłądza i nawilża skórę, odnawia film hydrolipidowy, nadaje się do każdego rodzaju skóry, nawet najbardziej wrażliwej i alergicznej. Nie wysusza.
  Ma działanie lecznicze - dla osób z łuszczycą, egzemą, atopią, trądzikiem, posiada właściwości zabliźniające i antyseptyczne.
  Może być również używane jako szampon do włosów: wzmacnia włosy, nawilża skórę głowy, ma działanie przeciwłupieżowe.  Można go również stosować jako maseczkę oczyszczającą twarz ( pianę z mydła należy pozostawić na około 2 minuty na twarzy ).
   
  Mydło jest bardzo wydajne ( przy stosowaniu 2 razy na dzień starcza nawet na 2 miesięce ), nie pozostawia żadnego zapachu na ciele.
   
  Proces wykonywania mydła
  Tylko raz w roku, na przełomie lutego i marca, po swieżych zbiorach w gajach laurowych i oliwnych rozpoczyna sie produkcja 100% naturalnego mydła. Olej z oliwek tłoczony jest na zimno po czym na specjalnych kadziach podgrzewany jest przez kilka dni z dodatkiem wody morskiej. Przed ostatecznym końcem zmydlania dodawany jest olejek laurowy. Gdy wytworzy sie odpowiedniej gęstości masa mydlana wylewa sie ją na powierzchnie wyłożone pergaminem. Gdy zastygnie zostaje specjalnymi drewnianymi radłami cieta w kwadratowe kawałki, stempluje nazwą producenta i znakiem jakości. Następnie kostki są składowane przez 9 miesięcy w przewiewnych miejscach badź na pustyni gdzie sie dosuszają i dojrzewają. Powierzchnia mydeł pokrywa się warstewkę platynową. Zielonkawo - brązowa barwa mydła jest uzależniona głównie od długości leżakowania produktu


  rozwiń opis


 • Savon du Midi

  Mydła Savon du Midi

  ...

  Mydła Savon du Midi produkowane są w głównej mierze ręcznie, w małej manufakturze we Francji, według starej marsylskiej tradycji. Główne składniki – pochodzące z kontrolowanych upraw ekologicznych: oliwa z oliwek oraz olej palmowy i kokosowy - są mieszane z sodą i gotowane w wielkich kadziach w temperaturze 120°C. Po odsoleniu powstała masa mydlana poddawana jest 48-godzinnemu suszeniu, po czym tnie się ją na odpowiedniej wielkości bloki. Na koniec dodawane jest organiczne masło karite (masło shea), oraz – odpowiednio do rodzaju – miód i olejki eteryczne.
  Większość mydeł posiada certyfikat BDIH, pozostałe wkrótce również oficjalnie otrzymają miano certyfikowanych kosmetyków naturalnych.


  rozwiń opis


 • SillyU

  Silly U to zabawki, wystrój wnętrza, naczynia i wszystkie inne rzeczy, które otaczają dziecko w Twoim domu.

  ...

  Ze strony importera:

  Silly U są to modne produkty, które pobudzają dziecięcą wyobraźnię i chęć zabawy, edukowania się i integracji społecznej.

  Silly U zawsze się rozwija. Jeszcze więcej nowych produktów o wysokiej jakości, które stają się bliskimi przyjaciółmi każdego malucha.

  Wszystkie produkty są dokładnie przetestowane i gwarantują bezpieczeństwo bawiących się małych dzieci.

  Silly U to świat zabawnych postaci. One wszystkie są przyjaciółmi Silly!

  Silly U to słodki, zabawny i stylowy świat, który wpływa zarówno na dziecięcą wyobraźnię, jak i na gusta rodziców dzięki nowoczesnemu wzornictwu i pięknym materiałom. Urocze produkty zachęcają zarazem do zabawy, śmiechu, przyjaźni, nauki i integracji.

  Silly U to zabawki, wystrój wnętrza, naczynia i wszystkie inne rzeczy, które otaczają dziecko w Twoim domu.

  Silly U stworzyła duńska projektantka Helene Hjorth. Helene sama jest nowoczesną i stylową matką czwórki dzieci. Zainspirowana zarówno codziennym życiem w rodzinie oraz sztuką i podróżami po całym świecie. Helene Hjorth ma proste podejście do tworzenia produktów dla dzieci: każdy element musi zarówno zachęcać do zabawy, gry oraz komponować się z wnętrzem domu. To unikalne podejście spełniają wszystkie produkty Silly U. Helene ma doświadczenie w projektowaniu produktów bezpiecznych dla dzieci i zapewnia najwyższą jakość ich produkcji.


  rozwiń opis


 • Simply Gentle

  Ekologiczne produkty do higieny

  ...

  W pełni organiczne, potwierdzone certyfikatem Soil Association oraz Fair Trade - sprawiedliwego handlu. Testowane dermatologicznie, idealne do czyszczenia uszu dziecka. Ulegają biodegradacji.


  rozwiń opis


 • Skin Blossom

  Marka SKIN BLOSSOM oferuje w pełni organiczne kosmetyki do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów za przystępną cenę

  ...

  Marka SKIN BLOSSOM oferuje w pełni organiczne kosmetyki do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów za przystępną cenę. Wszystkie produkty posiadają certifikat Soil Association oraz są zarejestrowanymi kosmetykami wegańskimi.

  Firma Skin Blossom wierzy, że nasze ciała są wspaniałe i zasługują na to, aby być traktowane z nadzwyczajnym szacunkiem. Dlatego do produkcji kosmetyków używają najwspanialszych składników organicznych, które są bardzo efektywne i pomagają naturalnie pracować skórze. Skóra staje się zbilansowana a to przyczynia się do poprawy naszego wyglądu i samopoczucia.

  Skin Blossom jest firmą pochodzącą z Wielkiej Brytanii. Firma ta wytwarza naturalne i bezpieczne kosmetyki, które efektywnie pielęgnują ciało i włosy. Skin Blossom oferuje kosmetyki za przystępną cenę, gdyż wierzy, że każdy ma prawo do zdrowej i pięknej skóry.

  Skin Blossom zostało stworzone przez Cristinę Beetham, która była zaniepokojona stosowaniem zwykłych kosmetyków zawierających składniki chemiczne. Cristina poszukiwała kosmetyków naturalnych, niestety większość dostępnych na rynku okazała się bardzo droga, dlatego Cristina postanowiła stworzyć swoją własną linię kosmetyków organicznych. Marka Skin Blossom zaczęła od jednego tylko produktu, ale zdobywając popularność została zmuszona do stworzenia kolejnych kosmetyków i w ten sposób dziś oferuje wszystko co potrzebne do podstawowej pielęgnacji ciała i włosów w postaci lini Organic Bloom.

  Kosmetyki z lini Organic Bloom, które zostały wielokrotnie nagrodzone w Wielkiej Brytanii, zostały stworzone ze specjalnie dobranych składników organicznych przyjaznych dla naszej skóry. W skład produktów Skin Blossom wchodzą przede wszystkim aktywne substancje pozyskiwane z ekologicznych upraw. Wszystkie kosmetyki Skin Blossom posiadają certyfikat Soil Association, który świadczy o organiczności produktu. Organizacja Soil Association posiada rygorystyczne standardy podczas sprawdzania składników kosmetyków naturalnych. Ponadto, certyfikat Soil Association gwarantuje, że kosmetyki nie są szkodliwe dla zdrowia oraz mają minimalny wpływ na środowisko przy wytwarzaniu kosmetyków.

  Organic Bloom to linia kosmetyków, która nie stosuje składników pochodzenia zwierzęcego oraz nie testuje swoich kosmetyków na zwierzętach. Dlatego kosmetyki Organic Bloom są w pełni bezpieczne dla wegan oraz są zarejestrowane w Vegan Society.

  Tak jak w przyrodzie, rośliny wyhodowane w sposób ekologiczny, czyli bez użycia pestycydów i sztucznych nawozów, są najlepszym źródłem substancji odżywczych mających wpływ na zdrowie i urodę naszej skóry.

  Wartości firmy – wiara w naturalne piękno

  Firma Skin Blossom wierzy, że nasze ciała są wspaniałe i zasługują na to, aby być traktowane z nadzwyczajnym szacunkiem. Dlatego do produkcji kosmetyków używają najwspanialszych składników organicznych, które są bardzo efektywne i pomagają naturalnie pracować skórze. Skóra staje się zbilansowana a to przyczynia się do poprawy naszego wyglądu i samopoczucia.

  Firma wierzy w moc naturalnych składników oraz ich zbawienne działanie na naszą skórę, natomiast jest przekonana, że nieprzyjazne środki chemiczne mogą szkodzić naszej skórze i zakłócać naturalne funkcjonowanie naszego organizmu. Mamy tylko jedno ciało o które naprawdę warto dbać. Nasza skóra to nasz największy organ, który potrafi się sam regenerować, oczyszczać oraz ochronić, dlatego warto mu naturalnie pomów w tych procesach a nie przeszkadzać zbędną chemią. Nasze produkty są bogate w składniki odżywcze ale nie są ciężkie dla skóry dlatego skóra może oddychać swobodnie. Kosmetyki naturalne pobudzają jej regenerację i wspomagają jej naturalne funkcje. Skóra pielęgnowana kosmetykami naturalnymi jest zbilansowana, jędrna, elastyczna i samoistnie reguluje produkcję i gospodarkę tłuszczu, wyrównując jego braki lub nadmiar.

  Kosmetyki Skin Blossom zawierają od 73 do 93% substancji organicznych. Produkty nie zawierają przede wszystkim takich substancji chemicznych, jak Sodium Lauryl Sulfate (SLS), która jest substancją silnie uczulającą stosowaną w większości mydeł, żeli do kąpieli i szamponów (SLS sprawia, że kosmetyki się pinią). Ponadto kosmetyki te są wolne od substancji toksycznych zagrażających ludziom i środowisku, takich jak parabeny, detergenty, sztuczne aromaty czy produkty petrochemiczne.

  Firma uważa, że aby wyglądać pięknie i zdrowo należy również dbać o zbilansowaną dietę, aby odżywić skórę ‘od środka’, pić dużo wody oraz zadbać o zdrowy sen i regularnie ćwiczyć, gdyż to wszystko wpływa na nasz wygląd. Jednym słowem należy zmienić nasz ‘lifestyle’ aby być naturalnie pięknym. Warto poświecić czas aby zadbać o siebie!


  rozwiń opis


 • Snoozebaby

  Metki - ulubieńcy dzieci

  ...

  Snoozebaby to nowoczesna i innowacyjna marka akcesoriów i zabawek dla dzieci. Wszystkie produkty projektowane są w Amsterdamie, w Holandii. Celem firmy jest dostarczanie kreatywnych, bezpiecznych i przyjaznych środowisku produktów, które pokochają dzieci i ich rodzice. Siedziba firmy znajduje się w Amsterdamie, ale produkty Snoozebaby dostępne są na całym świecie w sklepach z prezentami, butikach dziecięcych, sklepach wnętrzarskich, księgarniach i sklepach z zabawkami. Dwa razy do roku w ofercie pjawiają się nowe produkty. 

  Produkty wyróżniają się tym, że wszystkie mają wszyte kolorowe metki. 

  Metki mają różne kolory i wykonane są z różnych materiałów (satyna, jedwab, sztruks i szeleszczące materiały). Większość produktów Snoozebaby wyprodukowanych jest z weluru i dżerseju, które doskonale pochłaniają dziecięce zapachy. Do produkcji Snoozebaby wykorzystuje się przyjazną środowisku bawełną. Produkty z metkami są nie tylko modne i bardzo ładne, dzięki metkom rozwijają dziecko, stymulują jego zdolności motoryczne, kształtując szczególnie zmysł wzroku i dotyku. Badania funkcjonalności metek pokazują, że 64% rodziców postrzega zabawki z metkami, jako zabawki zapewniające spokój dziecka. Produkty Snoozebaby są bezpieczne i przyjazne dzieciom, testowane przez niezależne laboratoria. Metki są wszyte bardzo starannie, nie urywają się. Produkty posiadają certyfikat CE oraz spełniają europejskie normy EN71


  rozwiń opis


 • SO'BiO étic

  SO BIO etic wykorzystuje bioróżnorodność w służbie najpiękniejszej wśród wszystkich kreacji – kobiecie

  ...

  SO BIO etic wykorzystuje bioróżnorodność w służbie najpiękniejszej wśród wszystkich kreacji – kobiecie. W przeciwieństwie do środków chemicznych, natura szanuje i służy integralności ludzkiego ciała.
  SO'BiO étic®: organiczne, etyczne produkty.
  SO BIO étic projektuje i produkuje swoje certyfikowane organiczne kosmetyki i produkty do higieny czyniąc dary natury dostępnymi dla wszystkich, w etyczny sposób.
  SO BIO étic oferuje pełną gamę produktów do pielęgnacji twarzy i ciała, kosmetyków, produktów do higieny i aromaterapii.
  Wszystkie te produkty posiadają delikatny, naturalny zapach. Mają miękką i delikatną strukturę odpowiednią do wszystkich typów skóry i łatwe w użyciu opakowania oraz składy przyjazne środowisku.
  Produkty SO’BiO étic® są ceryfikowane przez ECOCERT, spełniają również wymogi karty Cosmebio.

  Grupa Léa Nature

  SO’BiO étic  jest częścią grupy LEA NATURE, niezależnej firmy rodzinnej zlokalizowanej w La Rochelle, która posiada w swoim portfolio szereg silnych marek z segmentu organicznego. Założona w roku 1993, obecnie zatrudnia 550 pracowników i osiąga obrót rzędu 100 milinów euro.

  BADANIA I ROZWÓJ

  Jako jeden z pionierów w dziedzinie naturalnych i organicznych kosmetyków, nasz Dział Badań i Rozwoju jest liderem jeśli chodzi o składy efektywnych produktów do pielęgnacji i zapachy nie odbiegające od kosmetyków konwencjonalnych.

  Zespół tworzony przez 30 naukowców, prowadzony przez komitet etyczny, dwóch specjalistów od zapachu i dwa laboratoria są w pełni poświęcone badaniom i rozwojowi:
  - kompletna struktura – od projektowania, rozwoju i wytwarzania produktów od A do Z
  - surowa, wymagająca kontrola jakości
  - 17 lat naturalnego o organicznego know-how

  10% naszych zasobów ludzkich i 7% budżetu poświęcamy zaopatrzeniu, badaniom, rozwojowi, formułom i jakości poprzez wszystkie stadia powstawania produktu.

  Jak przystało na pionierów w obszarze kosmetyków organicznych dostępnych dla każdego, nasza wiedza na temat roślin i metod ekstrakcji pozwala nam rozwijać produkty zawierające najaktywniejsze składniki pochodzące z naturalnych ekstraktów.

  Nasze kryteria wyboru:
  - wiele ekstraktów wybrano ze względu na ich efektywność, z poszanowaniem środowiska (zachowanie bioróżnorodności, procesy pozyskiwania bez szkód dla ekosystemu)
  - stosowanie się do standardów ECOCERT oraz COSMEBIO (95% składników roślinnych to składniki organiczne)
  - formuły wolne od parabenów, glikoli, estrów, fenoksyetanolu, silikonu, parafiny i wszystkich innych składników podejrzewanych o szkodzenie zdrowiu
  - produkty nie testowane na zwierzętach


  NASZE  ZAANGAŻOWANIE

  SO’ BIO etic, marka zaangażowana. Oparta na solidnych wartościach, SO’BiO étic® gwarantuje, że produkty są rozwijane  i produkowane z szacunkiem dla ludzi i zwierząt, z poszanowaniem środowiska i natury, a także że jakość stanowi wartość kluczową i dowód szacunku wobec klientów.

  Dla SO'BiO étic® bycie marką certyfikowaną to za mało. Podkreślamy nasze zaangażowanie etyczne na każdym poziomie.

  ETYKA

  Produkujemy nasze kosmetyki we Francji, a rośliny czerpiemy z francuskiej bioróżnorodności lub przez sprawiedliwy handel. Wybieramy dostawców surowców kierując się zasadami etycznego podejścia, dając pierwszeństwo lokalnym producentom tam gdzie tylko to możliwe. Np. dla róży Anjou używanej w różanej z serii SO'BiO étic®  dostawcą jest centrum Czerwonego Krzyża, które zatrudnia niepełnosprawnych.
  W przypadku składników pochodzących z innych kontynentów, pierwszeństwo zawsze mają zasady sprawiedliwego handlu.

  PRODKTY

  Karta SO'BiO étic®
  - bez parabenów, bez nanocząsteczek, bez fenoksyetanolu, bez produktów petrochemicznych, bez sztucznych barwników, bez GMO, bez sztucznych zapachów, PEGów, silikonów, parafiny
  - bez produktów pochodzących z martwych zwierząt
  - Nie testowane na zwierzętach
  - opakowanie biodegradowalne i nie zanieczyszczające środowiska

  1% dla Planety

  Ruch 1% dla Planety to grupa biznesów oraz marek, które zobowiązały się przeznaczać przynajmniej 1 % rocznego obrotu na ochronę środowiska.
  Założony w roku 2002 przez Yvon Chouinard, założycielkę Patagonia, „1% dla Planety” stał się jednym z nawiększych źródeł finansowania projektów pro środowiskowych na całym świecie. Obecnie, ponad 1200 firm w 37 krajach jest członkami, włączając ponad sto w Europie i około 60 we Francji.

  Firmy z grupy LEA NATURE przyłączyły się do ruchu w roku 2007, co oznacza, że przeznaczają 1% obrotu dla stowarzyszeń pracujących na rzecz ochrony środowiska. Tylko do roku 2008 około 50 projektów otrzymało dofinansowanie, na łączną kwotę 450 000 euro.


  rozwiń opis


 • Sock ons

  Pomysłowo dla dzieci

  ...

  Sock Ons, to sprytne nakładki na skarpetki uniemożliwiające ich ściąganie, chustko-śliniaki Dribble Ons idealne do absorbowania zaślinionych ząbkujących Maluchów, antypoślizgowe buciki Mocc Ons, a również antypoślizgowe ochraniacze na kolana Plod Ons.


  rozwiń opis


 • SODASAN

  SODASAN lider niemieckiego rynku

  ...

  Ekologiczne środki czystości SODASAN pochodzą z Niemiec. Produkty SODASAN są liderem rynku niemieckiego tj. 31% udziału w rynku ekologicznych środków czystości. Komponenty wykorzystane do produkcji jak również gotowe produkty są ekologiczne, antyalergiczne, testowane dermatologicznie w pełni bezpieczne. Są całkowicie neutralne dla środowiska jak również dla ich użytkowników. Produkty oraz cały proces produkcyjny jest certyfikowany mi. EcoCert, EcoGarantie, Prima Klima, Greenpeace, Vegan.

  SODASAN ekologiczne środki czystości, oferuje świadomym konsumentom znakomitą alternatywę dla środków konwencjonalnych podczas prania, mycia i czyszczenia. Dzięki produktom SODASAN mogą Państwo osiągnąć bardzo dobre wyniki podczas prania, mycia i czyszczenia przy mocno zredukowanym obciążeniu środowiska. W naszej polityce stawiamy na sprawdzone składniki, które pochodzą wyłącznize ze ściśle kontrolowanych upraw ekologicznych.

  - Jako podstawę do produkcji naszych produktów mydlanych stosujmy olej roślinny z upraw biologicznie kontrolowanych.

  - Nie stosujemy w naszych produktach żadnych syntetycznych konserwantów ani substancji zapachowych.

  - Nie stosujemy składników ze związkami chloru.- Nie stosujemy składników, do produkcji których używa się technologii modyfikacji genetycznych, nie prowadzimy prób na zwierzętach bezpośrednio ani pośrednio.

  - Wspieramy rolnictwo w krajach trzeciego świata w projektach Fair Trade. Do naszej produkcji używamy czystej energii dzięki współpracy z Greenpeace Energy. Wspólnie z PRIMAKLIMA e.V finansujemy zalesianie lasów.


  rozwiń opis


 • Sonett

  Ekologiczne środki czystości

  ...

  Niemiecka firma SONETT (rok. zał. 1977) jest jednym z pionierów produkcji ekologicznych środków czystości, które służą dbającym o naturę i siebie klientom w 29 krajach świata.


  Naturalne surowce
  SONETT wykorzystuje w swoich produktach surowce roślinne i mineralne: mydła z olejów roślinnych, roślinne środki powierzchniowo czynne, naturalne olejki eteryczne, alkohol roślinny, naturalny kwas cytrynowy o jakości spożywczej, sodę, krzemiany, korund, pył pumeksowy i wapienny. W procesie produkcji wykorzystuje się oleje roślinne pochodzące w 100% z kontrolowanych upraw ekologicznych oraz naturalne olejki eteryczne – w 90% z upraw ekologicznych. Wszystkie składniki organiczne zawarte w produktach SONETT ulegają szybkiej i całkowitej biodegradacji. Natomiast użyte naturalne składniki mineralne nie wymagają w naturze żadnej dalszej degradacji.

  Bez niebezpiecznych chemikaliów
  W dostępnych w Polsce produktach SONETT nie używa się:
  surowców petrochemicznych
  syntetycznych środków zapachowych
  syntetycznych barwników
  syntetycznych konserwantów
  surowców modyfikowanych genetycznie
  enzymów
  składników alergizujących
  fosforanów
  wybielaczy optycznych
  zwierzęcych tłuszczy i innych surowców
  z martwych zwierząt


  Certyfikaty ekologiczne
  Dla środków czystości brak jest zarówno w Polsce jak i w Europie uregulowań prawnych analogicznych do tych, które mają zastosowanie do żywności z kontrolowanych upraw ekologicznych. Stwarza to możliwości używania nazw „naturalny” czy „ekologiczny” w odniesieniu do nie zawsze godnych tej nazwy produktów. Za zbyt łagodne i niepełne kryteria krytykowany jest także europejski Eko – Znak tzw. margerytka, który przyznawany jest środkom konwencjonalnym o ograniczonym oddziaływaniu na środowisko. Mogą one jednak zawierać zarówno składniki petrochemiczne, jak i wybielacze optyczne czy genetycznie zmienione enzymy. W oparciu o wzory stosowane w certyfikacji naturalnych kosmetyków powstały analogiczne procedury kontrolne dla środków czystości.

  Od 2005 roku wszystkie produkty SONETT posiadają dwa certyfikaty ekologiczne: EcoGarantie i EcoControl. Znak EcoGarantie jest zastrzeżonym znakiem towarowym dla środków czystości, które odpowiadają kryteriom belgijskiego instytutu certyfikującego PROBILA UNITRAB i kontrolowane są corocznie przez belgijski Ecocert.

  Ponieważ jakość SONETT wykracza daleko poza kryteria EcoGarantie postanowiono dodatkowo sprawdzać produkty przez niezależną jednostkę certyfikującą i potwierdzenie tego stanowi certyfikat EcoControl.

  SONETT a środki konwencjonalne
  W swoich produktach SONETT stosuje naturalne, odnawialne surowce roślinne oraz tradycyjnie używane, bezpieczne surowce mineralne. Natomiast skład konwencjonalnych środków czystości to z reguły syntetyczne związki petrochemiczne – pochodne ropy naftowej. Dla porównania: płyn do mycia naczyń SONETT to roślinne środki powierzchniowo czynne (dzięki zachowaniu ich naturalnej struktury są one bardzo dobrze tolerowane przez skórę i całkowicie biodegradowalne), alkohol roślinny i naturalny olejek eteryczny. Natomiast zwykły płyn to petrochemiczne środki powierzchniowo czynne (mogą prowadzić do niepożądanych reakcji skórnych, ponieważ skóra pod ich wpływem staje się przepuszczalna dla substancji obcych), kilka syntetycznych konserwantów, syntetyczne barwniki i środki zapachowe.

  Skuteczne i wydajne
  Środki naturalne są równie efektywne jak konwencjonalne. Potwierdzają to wyniki badań, które przeprowadzono w tym zakresie. Pozwolimy sobie także zacytować krótką recenzję jednej z naszych klientek: „Moim zdaniem to mleczko jest niesamowite – działa tak jak na reklamach, tylko naprawdę i w dodatku jest z naturalnych składników. Dzięki niemu chętniej sprzątam :)”. Potwierdzeniem jakości Sonett jest także zdobycie ogólnopolskiego godła Eko-Laur Konsumenta 2009


  Bez syntetycznych konserwantów
  Stosowanie syntetycznych konserwantów jest częste nawet w produktach uznanych firm wytwarzających naturalne środki czystości. Natomiast środki SONETT konserwowane są wyłącznie czystym alkoholem roślinnym, bez dodatku jakichkolwiek syntetycznych środków denaturyzujących. Także zawarte w nich naturalne olejki eteryczne mają działanie antyseptyczne i konserwujące. Środki te nadają się do użytku przynajmniej przez 3 lata od daty produkcji nadrukowanej na opakowaniu. Na etykietach można znaleźć także pełną deklarację składu danego produktu.

  Przyjemność sprzątania
  Wonne olejki eteryczne - zapachy lawendy, trawy cytrynowej, czy pomarańczy - sprawiają, iż sprzątanie staje się przyjemnością i że pracuje się ze szczerą chęcią i radością. Czyste olejki eteryczne są produktem w 100% naturalnym, w którym zawarta jest kwintesencja natury. Od tysiącleci znane jest ich harmonizujące działanie na organizm człowieka. Inaczej ma się sprawa z syntetycznymi środkami zapachowymi, które prawie całkowicie opanowały konwencjonalne środki utrzymywania czystości. Przypisuje się im działanie zgoła odmienne. Syntetyczne środki zapachowe prowadzą do nadmiernej pobudliwości i nadwrażliwości na bodźce zmysłowe. Dowodzą tego studia prowadzone w USA i Europie nad dziećmi hiperaktywnymi. Natomiast przebywanie w otoczeniu naturalnych zapachów wpływa kojąco na stan naszych nerwów i po prostu sprawia przyjemność.

  Produkty SONETT a alergie
  Środki SONETT ze względu na swój skład są nadzwyczaj łagodne dla skóry. Nawet jeśli ich śladowe ilości pozostaną na pranych tekstyliach czy czyszczonych powierzchniach, niebezpieczeństwo podrażnienia skóry czy reakcji alergicznych jest bardzo niewielkie. Dla osób wrażliwych także na naturalne substancje zapachowe dostępne są na zamówienie produkty z serii NEUTRAL – płyn do mycia naczyń, płyn do prania i płyn do prania wełny – bez dodatku substancji zapachowych.

  SYSTEM MODUŁOWY
  Proces prania przebiega najskuteczniej w wodzie miękkiej. Środki odpowiedzialne wyłącznie za zmiękczanie wody (najczęściej fosforany) to przeciętnie około 40% składu tradycyjnego proszku. W takiej ilości dostają się one podczas prania do środowiska wraz z proszkiem, niezależnie od tego, czy (i w jakim stopniu) na danym terenie występuje potrzeba zmiękczania wody. W systemie modułowym SONETT, środek do zmiękczania wody dozuje się samodzielnie w zależności od lokalnej twardości wody. Ponadto, z uwagi na brak w proszku SONETT petrochemicznych aktywatorów wybielających i wybielaczy optycznych należy w przypadku silnych zabrudzeń stosować wybielacz SONETT, Szczegóły na produktach.

  ENZYMY
  SONETT całkowicie rezygnuje z ich używania, gdyż blisko 100% enzymów stosowanych w środkach do prania wytwarzane jest przez mikroorganizmy zmienione genetycznie. Ponadto, w procesie wytwarzania enzymów technicznych powstaje cała gama substancji towarzyszących. Zarówno same enzymy, jak i substancje jakimi są zanieczyszczone, mogą mieć działanie alergizujące, gdy ich pozostałości na tkaninach wejdą w kontakt ze skórą.


  rozwiń opis


 • Sophie de Vulli

  jestem robiona ręcznie i w 100% naturalna

  ...

  Ze strony importera:

  Towarzyszę niemowlętom i dzieciom już 50 lat. Urodziłam się we Francji i tam się wychowałam. Bardzo kocham dzieci i od początku swego istnienia wspieram je w poznawaniu świata i dorastaniu.

  Do Polski przybyłam w 25 maja 2009 roku. Przyjęto mnie jak gwiazdę :-) Czekała na mnie prasa, a potem wyprawiono moje 48 urodziny!

  Sławę przyniosłam mojej firmie ja - Sophie la girafe! - dalej taka sama pomimo upływu 52 lat, nie wyszłam z mody nawet odrobinę. Jestem niezaprzeczalną gwiazdą wśród najmłodszych.

  Dzielnie pracując z dziećmi ponad 50 lat, stałam się ponadczasową i międzypokoleniową zabawką. Jestem pierwotnym uosobieniem zabawki do wczesnej nauki, niezbędnej każdemu dziecku. Cieszę się szeroką popularnością i jestem autentycznie kochana przez każde dziecko, a w konsekwencji i rodzica...

  Moja firma VULLI S.A. powstała w 1946 roku i przez te lata stała się znana w świecie jako specjalista od zabawek dla niemowląt i dzieci. Na świecie jest obecna we wszystkich sklepach specjalizujących się w produktach dla dzieci jak i dużych sieciach.

  Ponad 250 produktów VULLI S.A. cieszy się wspaniałą reputacją zarówno u klientów jak i autorytetów branży dziecięcej. 60% wszystkich produktów VULLI S.A. jest wykonywana w Rumilly w regionie Haute-Savoie.

  I pamiętajcie: jestem robiona ręcznie i w 100% naturalna!!!


  rozwiń opis


 • Speick

  Kosmetyki Naturalne to produkty pochodzenia organicznego lub mineralnego

  ...

  Kosmetyki Naturalne to produkty pochodzenia organicznego lub mineralnego. Dzięki wyselekcjonowanym i perfekcyjnie dobranym naturalnym ekstraktom roślinnym i ziołom wysokiej jakości, są to produkty najwyższej klasy do pielęgnacji urody, które dostarczają skórze wiele cennych witamin i minerałów oraz wartościowych składników odżywczych.

  Z upraw kontrolowanych (BDIH) bez sztucznych barwników, aromatów i konserwantów

  Bez ropopochodnych produktów.


  rozwiń opis


 • Sqiniqa

  Kosmetyki SQINIQA (czyt. „skinika”) to polska marka kosmetyków naturalnych

  ...

  Kosmetyki SQINIQA (czyt. „skinika”) to polska marka kosmetyków naturalnych, a zarazem skoncentrowana dawka nierafinowanych olejków i wyciągów roślinnych z całego świata, których głównym składnikiem jest natywne masło karite. Nierafinowane i chemicznie nieprzetworzone, pochodzące ze sprawdzonego źródła, połączone z innymi składnikami w oparciu o przyjazne technologie produkcji, gwarantuje wyjątkowe właściwości anti-aging, odżywcze i regeneracyjne dla każdego rodzaju skóry.Warto dodać, że poszczególne składniki łączone są w bezpiecznych dla nich warunkach, temperaturze poniżesz 50 st. Celsjusza stąd zachowują one bogactwo składników aktywnych.


  rozwiń opis


 • Starpharma

  Suplement diety Zdrowy Lizak Mniam-Mniam

  ...

  Suplement diety Zdrowy Lizak Mniam-Mniam to jedyny produkt opracowany w trosce o zęby, zdrowie oraz potrzeby dietetyczne dzieci i dorosłych. Jest całkowicie naturalny, nie zawiera cukrów, ani konserwantów. Stworzony na bazie ksylitolu i stewii, dodatkowo wzbogacony witaminą C i D. Posiada naturalne suszone truskawki oraz naturalny aromat truskawkowy. Jedyny lizak, który posiada Znak Akceptacji Polskiego Towarzystwo Stomatologicznego.


  rozwiń opis


 • STOCKLEY'S

  Wyśmienite cukierki stworzone z myślą o diabetykach. Na bazie naturalnych składników bez dodatku cukru, aspartamu, ...


  rozwiń opis


 • SwimFin

  SwimFin to płetwa do nauki pływania

  ...

  SwimFin to płetwa do nauki pływania, która jest pierwszym, naprawdę innowacyjnym i niezwykle pomocnym przyrządem do nauki oraz doskonalenia umiejętności pływania. W przeciwieństwie do kół, rękawków, „ makaronów” lub innych popularnych sprzętów, SwimFin działa w harmonii z ciałem i sprzyja utrzymywaniu naturalnej pozycji pływania. Przeznaczony jest dla dzieci o wadze od 15-30kg.


  rozwiń opis


 • Swimtrainer

  Swimtrainer to koła do nauki pływania dla dzieci

  ...

  Swimtrainer to koła do nauki pływania dla dzieci w wieku od 3 miesięcy do około 8 lat
  Dzięki swojej unikalnej konstrukcji pływając w kole Swimtrainer dzieci utrzymują prawidłową pozycję pływacką, regulowane szelki zapewniają bezpieczeństwo!


  rozwiń opis


 • SYLVECO

  SYLVECO jest marką tworzącą wyspecjalizowane kosmetyki przeznaczone dla skóry wrażliwej i skłonnej do alergii

  ...

  Informacje o firmie:

  SYLVECO jest marką tworzącą wyspecjalizowane kosmetyki przeznaczone dla skóry wrażliwej i skłonnej do alergii. Wyróżniającym składnikiem naszych produktów jest ekstrakt z kory brzozy, zawierający betulinę i kwas betulinowy – substancje aktywne o wysokiej skuteczności działania i jednocześnie całkowicie bezpieczne. 

  Jesteśmy zafascynowani bogactwem przyrody. Naszym celem jest dbałość o naturę i naturalne piękno, stąd na każdym etapie produkcji kładziemy ogromny nacisk na ekologiczne rozwiązania, a nasze kosmetyki tworzymy w oparciu o wyselekcjonowane surowce roślinne tak, by w naturalny sposób przywracały skórze równowagę.


   

  Firmę SYLVECO założył w 1992 r. Stanisław Piela. Dzięki innowacyjnie opracowanej technologii izolacji i oczyszczania triterpenów z kory brzozy uzyskano niespotykanie wysoką czystość związków w konkurencyjnej cenie. Triterpeny (betulina, kwas betulinowy, kwas oleanolowy, kwas ursolowy, amyryna, lupeol) stanowią aktywny surowiec do produkcji preparatów o działaniu regenerującym i pielęgnacyjnym.

   

  Kosmetyki brzozowe firmy SYLVECO stworzone zostały w oparciu o wyselekcjonowane surowce roślinne tak, aby w naturalny sposób przywracać skórze zdrowy wygląd. Wyróżniającym składnikiem naszych produktów jest ekstrakt z kory brzozy, zawierający betulinę i kwas betulinowy – substancje aktywne o wysokiej skuteczności działania i jednocześnie całkowicie bezpieczne.

  Nasze kosmetyki to połączenie najwyższej jakości:

  • surowych olejów roślinnych (tłoczonych na zimno) i wosków, będących najbardziej przyjaznymi emolientami,
  • maseł roślinnych (również z pierwszego tłoczenia), naturalnie zabezpieczającymi skórę przed promieniowaniem słonecznym,
  • ekstraktów roślinnych o wielu cennych właściwościach pielęgnacyjnych i leczniczych
  • i aktywnego ekstraktu z kory brzozy o wielokierunkowym dobroczynnym działaniu.

  Co wyróżnia kosmetyki SYLVECO spośród innych dermokosmetyków?

  • nie zawierają sztucznych barwników ani substancji zapachowych,
  • nie zawierają konserwantów, które są najczęstszymi składnikami uczulającymi i podrażniającymi skórę (parabeny, itp.),
  • nie zawierają surowców wytwarzanych z ropy naftowej lub jej pochodnych,
  • nie zawierają olejów silikonowych, glikoli,
  • są pozbawione zbędnych, obciążających skórę substancji zagęszczających i stabilizujących,
  • są wydajne i skuteczne, a przede wszystkim
  • są hypoalergiczne i bezpieczne dla skóry

  Kosmetyki SYLVECO nie są testowane na zwierzętach.


  rozwiń opis


 • Tautropfen

  Najważniejszym warunkiem konsekwentnej naturalności kosmetyków TAUTROPFEN jest stosowanie roślin, ziół i olejów pochodzących z ekologicznych upraw kontrolowanych

  ...

  Konsekwentna kosmetyka naturalna -  najlepsza dla Twojej skóry

  Linia kosmetyków TAUTROPFEN oferuje jedną z najbardziej konsekwentnych linii kosmetyków naturalnych, jakie w tej chwili są dostępne na rynku!  Składniki każdego pojedynczego produktu spełniają najdalej idące wymagania Rady Europy w zakresie kosmetyki naturalnej.

  Najważniejszym warunkiem konsekwentnej naturalności kosmetyków TAUTROPFEN jest stosowanie roślin, ziół i olejów pochodzących z ekologicznych upraw kontrolowanych oraz certyfikowanych dzikich stanowisk.

   

  Pionierem w zakresie badań nad naturalnym pochodzeniem kosmetyków jest niemieckie stowarzyszenie producentów ekologicznych Demeter. Ono jako pierwsze ustanowiło wymagania wobec producentów kosmetyków naturalnych, a firma TAUTROPFEN spełniła je w 1989 roku jako pierwsza. Jest pierwszym na świecie i wiodącym producentem kosmetyków wytwarzanych według warunków bio-dynamic.

  KONSEKWENTNA KOSMETYKA NATURALNA:

  • w zgodzie z projektami Fair Trade (Sprawiedliwy Handel)
  • biologiczna i dynamiczna
  • brak surowców pochodzących od zwierząt
  • bez eksperymentów i testów na zwierzętach
  • bez konserwantów, sztucznych barwników i środków zapachowych                                                     
  • Kontrolowane Kosmetyki Naturalne (wg BDIH)                  


  rozwiń opis


 • The Purple Cow

  Produkty przeniosą dzieci w świat baśni.

  ...

  Firma the Purple Cow powstała w 2000r. Specjalizuje się w tworzeniu pięknego designu gier znanych i popularnych na całym świecie. Produkty The Purple Cow to postacie znane z bajek zaprezentowane w przyjemny sposób. Produkty The Purple Cow to puzzle, gry logiczne, kreatywne gry rodzinne nie tylko dla dzieci, ale także dla rodziców.


  rozwiń opis


 • ThinkKrill

  Suplementy z kryla

  ...

  Suplementy z kryla


  rozwiń opis


 • Together

  Do uprawy naszych witamin i minerałów używane są świeże produkty najwyższej jakości.

  ...

  Zastanawia nas, jak to możliwe, że przemysł „zdrowotny” dostarcza nam produktów mających poprawić nasze zdrowie, a przesiąknięty jest nienaturalnymi i niezdrowymi składnikami, ukrytymi zwykle na końcu składu, drobnym drukiem. Trudno nam to zrozumieć. Wyróżnia nas właśnie praca na rzecz zmiany tego stanu rzeczy. Przenika ona wszystko, co robimy. Poniżej przedstawiamy krótki przewodnik po innych cechach, które nas wyróżniają.

  Wycisnęliśmy najlepsze z najcenniejszych darów natury i tak powstały nasze suplementy oparte na zdrowej żywności i produktach pochodzenia morskiego. Wszystko to ponieważ wierzymy, a naukowcy się z nami zgadzają, że ludzkie ciało lepiej „rozumie” i przyswaja pochodzące z naturalnych źródeł witaminy i minerały, niż tak powszechnie stosowane wyizolowane, czy syntetyczne składniki.

  Nasze kapsułki roślinne stworzone są z tylko jednego składnika… roślinnej celulozy. To wszystko!

  Nigdy nie znajdziecie w naszych kapsułkach składników niepotrzebnych ani sztucznych. Lubimy prostotę i naturę, i dlatego na naszych opakowaniach zawsze znajdziesz prostą i krótką listę składników, wolną od wszystkiego, co sztuczne czy podejrzane. To oznacza brak substancji wiążących, wypełniaczy, nabłyszczaczy i innych dodatków. Tylko odpowiednia ilość starannie sproszkowanych mieszanek zdrowej żywności i produktów pochodzących z morza zamknięte w roślinnej kapsułce. Nie mamy pojęcia, dlaczego wszystkie inne suplementy prozdrowotne na świecie nie są robione w ten sposób.

  Proces, jaki wykorzystujemy do produkcji witamin i minerałów Together na bazie żywności oparty jest na odkryciach naukowych laureata nagrody Nobla Alberta Szent-Gyiorgyi, który po raz pierwszy wyizolował kwas askorbinowy z witaminy C a później odkrył, że witamina C jest najbardziej efektywna, gdy jej czystość jest zbliżona do tej, jaką można znaleźć w surowych warzywach i owocach i 100 % kwasie askorbinowym. Uczeń Szent-Guorgyi’a Andy Szalay spędził 30 lat na opracowywaniu procesu, który doprowadziłby witaminy i minerały do właśnie takiego stanu. Takiego samego procesu używamy, produkując nasze witaminy i taki sam zachodzi w naturze…

  Składniki zawarte w witaminach Together są z łatwością trawione przez nasz organizm… tak samo jak jedzenie. Nie musisz więc starannie planować, kiedy wziąć nasze witaminy. Weź je kiedy chcesz, z jedzeniem lub bez. To proste.

  Ponieważ składniki odżywcze pochodzą z naturalnych źródeł, tak jak w najzdrowszym pożywieniu, ciało rozpoznaje je jako pokarm i jest w stanie dostarczyć bezpośrednio do tych części organizmu, które krzyczą "nakarm mnie".


   

  Nie chcemy się chwalić ALE…ponad 50 badań nad naszymi substancjami odżywczymi pochodzenia naturalnego wykazało, że lepiej się wchłaniają, utrzymują w organizmie i działają, niż witaminy i minerały pochodzące z innych źródeł, niż żywność.

  Może nie każdego zainteresują rozmowy o kontroli jakości, ale dla nas jest niezwykle ważne, że nasz zespół do spraw kontroli jakości jest sprawdzony i zawsze gotowy do działania. Oparty na żywności kompleks zawarty w każdej kapsułce został przetworzony i zapakowany tak, by zachować maksymalny poziom cudownych substancji odżywczych. A wiele czynników może wpłynąć na zmianę poziomu substancji odżywczych: to, gdzie dane rośliny były uprawiane, kiedy były zbiory, jak je przetwarzano i przechowywano. To bardzo delikatna sprawa…


   

  Świeże produkty dobrej jakości


   

  Do uprawy naszych witamin i minerałów używane są świeże produkty najwyższej jakości. Po przyjeździe do zakładu surowe składniki (witaminy, minerały, drożdze S. cerevisiae, bakterie probiotyczne L. bulgaricus, owoce i warzywa) przechodzą kwarantannę. Później porównujemy je z naszymi surowymi normami żeby upewnić się, że są dokładnie tym, za co się podają. Do tego za każdym razem, gdy przyjeżdża transport by załadować lub rozładować nasze produkty, dzieje się to w pomieszczeniu uszczelnionym ciśnieniowo, co uniemożliwia czynnikom z zewnątrz dostanie się na ten teren.


   

  Czysta woda


   

  Jeśli nie ma czystej wody, to i produkt nie może być czysty. Przy pozyskiwaniu składników odżywczych zanieczyszczenia zawarte w wodzie mogą uszkodzić całą partię lub dostać się do produktu końcowego. Cała woda, której używamy, przechodzi podobny do sztuki proces filtracji co usuwa wszystkie zanieczyszczenia nawet najmniejsze. System ten jest testowany przez niezależne przedsiębiorstwo, by być pewnym jego jakości.


   

  Proces kontroli jakości


   

  Proces wzrostu każdej witaminy czy minerału jest pieczołowicie monitorowany i testowany zgodnie ze standardami, które są w użyciu od 20 lat. Później powtarzamy testy na kolejnych etapach produkcji.


   

  Monitoring Kontrolowany


   

  Proces wzrostu jest od początku uważnie monitorowany przez komputery i techników. Co 10-30 minut partia przechodzi test spektrofotometryczny FTIR (Fourier Transform Infrared Spectroscopy). Dzięki temu wiemy, czy produkt spełnia wymagane kryteria.


   

  Końcowe składniki najwyższej jakości


   

  Mimo najściślejszych norm jakości czuwających nad początkowymi składnikami i całym procesem, idziemy o krok dalej by upewnić się, że produkt końcowy jest zgodny ze standardami i jest dokładnie tym, o co nam chodzi. Gdy partia witamin lub minerałów jest gotowa, pobieramy próbkę, a reszta jest natychmiast umieszczana w sterylnym zbiorniku pod ciśnieniem. Próbki wysyłamy do zewnętrznego laboratorium do analizy, podczas której sprawdza się jej moc i zawartość. Dopiero, gdy produkt posiada Certyfikat Analizy potwierdzający, że spełnia standardy, uwalniamy partię z kwarantanny i przygotowujemy do dystrybucji.


   

  cGMP(current Good Manufacturing Process) to zbiór zasad, których przestrzegamy produkując wszystkie nasze witaminy i minerały .


   

  Największy wróg świeżych suplementów to powietrze i światło. Pękate butelki i pudła nie sprawdzają się najlepiej podczas podróży. Długo szukaliśmy rozwiązania idealnego, aż torebka z suszonymi owocami przykuła nasz wzrok podczas wizyty w supermarkecie. Po krótkim procesie ulepszania mieliśmy przed sobą świetną torebkę na suplementy. Lekką, wygodną, łatwą w użyciu, idealną do zabrania w podróż lub do pracy.


  rozwiń opis


 • Toodeez

  Toodeez to świetny sposób, aby przechować pierwsze zęby Twojego dziecka!

  ...

  Toodeez to świetny sposób, aby przechować pierwsze zęby Twojego dziecka! To ręcznie wykonane pudełko.
  Usta Toodeez zawiera 20 okręgów wypełnionych miękkim woskiem kółek. Nic dziwnego, że jest to ta sama ilość, jak zęby Twojego dziecka. Gdy ząb już wypadnie, po prostu wciśnij go do miękkiego wosku i upewnij się, że ząb jest wciśnięty do prawidłowego koła.


  rozwiń opis


 • Tootiny

  Tootiny - Marka stworzona specjalnie po to by cieszyć i bawić Wasze pociechy

  ...

  Tootiny - Marka stworzona specjalnie po to by cieszyć i bawić Wasze pociechy, i nie tylko:)
  Skoczki Tootiny, krówki gumowe, dmuchane zabawki do skakania- to nazwa naszego najpopularniejszego produktu, który powstał w oparciu o wieloletnie doświadczenie w pracy z zabawkami i znajomość potrzeb naszego najważniejszego Klienta, rozwijającego się Dziecka.


  rozwiń opis


 • Töpfer

  Eko dla dzieci

  ...

  Ekologiczne kosmetyki dla dzieci


  rozwiń opis


 • Tuloko

  Jedyny na rynku bezpieczny stolik do samochodu

  ...

  Jedyny na rynku bezpieczny stolik do samochodu. Stworzony specjalnie dla małych podróżników, pozwala na wykonywanie wielu czynności, które normalnie w czasie podróży są utrudnione lub całkowicie niemożliwe. Przydaje się do rysowania, jedzenia, układania puzzli oraz do tysiąca innych fantastycznych zabaw. Rewelacyjny sposób na nudę podczas podróży.


  rozwiń opis


 • Tummy Tub

  Ergonomiczna i bezpieczna kąpiel niemowlęcia w pozycji 

  Ergonomiczna i bezpieczna kąpiel niemowlęcia w pozycji embrionalnej.

   
  Produkt opracowany i polecany przez położne, pielęgniarki dziecięce, lekarzy
  pediatrów oraz psychologów. To wygodny, ergonomiczny sposób na kąpiel dzieci od
  urodzenia nawet do 2 roku życia. Jest idealne dla wcześniaków. Oficjalnie został opracowany
  dla dzieci do 6 miesiąca życia, lecz z opinii użytkowników wynika, że nawet niektóre 2-latki
  trudno jest namówić do rezygnacji ze swojego wiaderka. Dzieci po prostu je lubią i dokonują
  cudów, żeby się w nim zmieścić. Bardzo popularny w Holandii i Niemczech, skąd dotarł
  także do nas. Jest tam rozpowszechniony m.in. na oddziałach położniczych, gdzie służy nie
  tylko do mycia, ale także uspokajania noworodków. W domu także sprawdza się jako sposób
  na uspokojenie i przyniesienie ulgi niemowlęciu, cierpiącemu na bolesne wzdęcia .
   
   nieduże wiaderko lepiej się sprawdza w małych mieszkaniach i
  małych łazienkach, niż wanienka, jest łatwiejsze do
  przechowywania
   niewielki ciężar i poręczność – ma ergonomiczne uchwyty,
  nawet po napełnieniu wodą jest łatwe do przenoszenia przez
  jedną osobę, co jest szczególnie ważne dla kobiet po cesarce i w
  połogu.
   wygodna pozycja przy kąpieli oszczędza kręgosłup rodziców
   kąpiel w nim wymaga dużo mniej wody, niż w wanience.
   świetnie sprawdza się w łazience, w pokoju, na campingu i
  wszędzie, gdzie je zabierzesz.
   wbrew pozorom dokładne umycie dziecka jest w nim łatwiejsze,
   
   Przyjemność dla dziecka:
   małe niemowlęta i wcześniaki zazwyczaj nienawidzą kąpieli w
  wanience, natomiast na ogół nie protestują przeciwko kąpieli w
  wiaderku Tummy Tub, ponieważ jest im tam przyjemnie, są w
  naturalnej i bezpiecznej pozycji embrionalnej, całe zanurzone w
  ciepłej wodzie, czyli z punktu widzenia noworodka perfekcyjne
  SPA.
   
  Bezpieczeństwo i wygoda:
   szeroki brzeg do wygodnego oparcia ramion
   brak podgłówka, ograniczającego dostęp do dziecka
   przezroczyste tworzywo daje możliwość podglądu niemowlaka
  ze wszystkich stron
   miękki, miły dla niemowlaka materiał
   niemowlaki nie mogą się zanurzyć - optymalne wymiary dla
  stabliności pozycji oraz wygody dziecka: wys. 33cm x Ø 38cm
   tworzywo nie zawierające toksycznych substancji
   utrzymuje temperaturę wody przez 20 minut
   brak ostrych krawędzi
   duża stabilność
   hamulec antypoślizgowy w postaci gumowego pierścienia na


  rozwiń opis


 • Ulrich natürlich

  Kompleksowy program ekologiczny dla gospodarstwa domowego i firm

  ...

  Kompleksowy program ekologiczny dla gospodarstwa domowego i firm.

   

  z odradzających się surowców

  bez barwników, środków zapachowych i dodatków konserwujących

  przyjazne dla środowiska uzupełnianie pojemników

  nie testowane na zwierzętach zgodnie z programem niemieckiego
  związku ochrony zwierząt

  Ulrich natürlich to środki do czyszczenia i prania wysoko skoncentrowane, oszczędne w użyciu oraz skuteczne w działaniu.

  Ulrich natürlich to środki do czyszczenia i prania wyprodukowane z najbardziej wartościowych, ponownie odradzających się surowców. Są one nieszkodliwe, gdyż rozkładają się biologicznie.
  Nie zawierają fosforatów, enzymów, olejowych surfaktantów, optycznych rozjaśniaczy, środków zapachowych, barwników, agresywnych kwasów, konserwantów, chloru, salmiaku (chlorku amonu) i nie są genetycznie manipulowane.

  Ulrich natürlich to środki do czyszczenia i prania zgodne z programem niemieckiego związku ochrony zwierząt.

  Ulrich natürlich oznacza, że oferujemy produkty, które produkowane są z odradzających się surowców (np. olej z nasion palmy, olej kokosowy, oliwa z oliwek), najmniej jak to możliwe obciążających środowisko naturalne i jednocześnie przyjaznych dla skóry.
  Od lat pracujemy nad tym, by dobrać produkty, które z czystym sumieniem możemy sami używać i polecić naszym rodzinom. W ten sposób powstały nasze środki do czyszczenia, odkamieniacze oraz środki do pielęgnacji materiałów, skóry i drewna.

  Ulrich natürlich oznacza również, że próbujemy aktywnie brać udział w dyskusji na temat opakowań. Dlatego nasze produkty są w opakowaniach z polietylenu, które są przeznaczone do wielokrotnego użytku.
  W ten sposób my i nasi klienci pomagamy w zredukowaniu odpadów komunalnych. Poprzez skoncentrowaną formę i całkowitą rezygnację ze sztucznych rozcieńczaczy produkty Ulrich natürlich pomagają w zredukowaniu zarówno kosztów energii jak i opakowań.
  Przynosi to korzyść również tobie.

  Nasze produkty można mieszać ze sobą, dzięki czemu uzyskamy rożne zapachy oraz dodatkowo wzmocnione działanie.

  Firma Ulrich natürlich jest zaangażowana w aktywną ochronę środowiska, co gwarantuje wysoką jakość produktów, których skład jest wyraźnie udokumentowany.


  rozwiń opis


 • Urtekram

  Kosmetyki duńskiej firmy

  ...

  Kosmetyki duńskiej firmy URTEKRAM: są wyłącznie pochodzenia roślinnego, wytwarzane są wyłącznie ze składników pochodzących z upraw ekologicznych, nie posiadają żadnych syntetycznych barwników ani sztucznych środków zapachowych, nie są testowane na zwierzaętach; wszystkie produkty testują jedynie ludzie, są bezpieczne dla alergików, powstają ze szczególną troską i poszanowaniem dla człowieka i środowiska.


  rozwiń opis

  0 produkty

 • Verdesativa

  Verdesativa jest liderem w produkcji naturalnych kosmetyków na bazie oleju konopnego

  ...

  Verdesativa jest liderem w produkcji naturalnych kosmetyków na bazie oleju konopnego. Jest pierwszą włoską firmą, która uzyskała certyfikat Co.Co.Nat (Cosmesi Controllata Naturale - włoski instytut certyfikujący kontrolowane kosmetyki naturalne).
  W trosce o ochronę stanu zdrowia konsumentów jak i środowiska, firma Verdesativa unika substancji potencjalnie alergizujących, drażniących czy zanieczyszczających. Wybiera natomiast surowce najlepszej jakości, także pod względem ich biodegradowalności.

  Główne składniki, które Verdesativa używa w swoich produktach:

  Czysty olej konopny
  Czyste olejki eteryczne
  Główne składniki aktywne gliceryny roślinnej
  Substancje myjące całkowicie roślinne, nie agresywne
  Roślinne konserwanty jakości spożywczej
  Uprzywilejowane zastosowanie surowców roślinnych - działanie kremów już na poziomie składników podstawowych (oleje roślinne).

  W swoich kosmetykach, Verdesativa natomiast nie stosuje następujących składników:

  Agresywnych substancji myjących: siarczanów (Sodium laureth sulfate, Sodium lauryl sulfate, sodium coceth sulfate, ammonium lauryl sulfate itp.), betainy, które są ogólnie drażniące.
  Syntetycznych barwników i zapachów - działają drażniąco i irytująco na skórę, są potencjalnie toksyczne i rakotwórcze.
  Etoksylatów, które są modyfikowanymi cząsteczkami, uważanymi za uczulające.
  Pochodnych substancji wazeliny i parafiny: ropa naftowa, powoduje powstawanie zaskórników, hamuje oddychanie skóry.
  PEG i PPG (politlenek etylenu i glikol polipropylenowy pochodzące z trujących gazów).
  Związków bromu, chloru, jodu, fluoru: halogenowych toksycznych związków organicznych. 
  EDTA: niebiodegradowalne chemiczne związki organiczne Imidazolidinyl Urea i DMDM Hydantoin, a także inne procesory formaldehydu: konserwanty, uwalniające formaldehyd.
  DEA-MEA-TEA: tworzą azotany i nitrozoaminy, substancje rakotwórcze. 
  GMO: organizmy modyfikowane genetycznie – nadal nie wiemy jakie mogą spowodować szkody.
  Składników pochodzenia zwierzęcego: kolagen, elastyna, łożysko, szpik, ekstrakt z poczwarki itp.


  Jakie są główne zasady firmy Verdesativa:

  NIE dla testów na zwierzętach, które pod absurdalnym pretekstem zredukowania do minimum ryzyka alergii i zatruć, każdego roku poświęca życie co najmniej 150.000 świnek morskich. Cierpią one podczas testów na składnikach kosmetyków upiększających i pielęgnujących.
  Verdesativa nie przeprowadza i nigdy nie zleciła testów na zwierzętach.
  Kosmetyki Verdesativa spełniają następujące wymagania: LEAL, The Vegan Society, Vegan OK. Niewielki wpływ na środowisko podczas wszystkich etapów produkcji, a także całkowita biodegradowalność substancji myjących i produktów do twarzy i ciała (produkty firmy Verdesativa są również zalecane przez Legambiente – włoską Ligę Przyrody). 
  Zgodność ze specyfikacją LAV (Lega Anti Vivisezionista – liga przeciw wiwisekcji). 
  Certyfikat jakości Co.Co.Nat (Cosmesi Controllata Naturale – instytut certyfikujący kontrolowane kosmetyki naturalne).
  Zarejestrowane w The Vegan Society (Towarzystwo Wegańskie). 
  Otrzymany certyfikat z Vivere Vegan (żyć po wegańsku).

   


  rozwiń opis


 • Vibe Therapy

  marka tylko dla dorosłych

  ...

  Wszystkie produkty są zaprojektowane z myślą o współczesnej kobiecie. Są pięknie zaprojektowane. Ich kształty zapewnią Ci naprawdę terapeutyczne i przyjemne doświadczenia. Spełniają one najwyższe standardy jakości na całym świecie. Reasumując: bezproblemowe, wyszukane, luksusowe, wodoodporne Masażery wykonane z silikonu dla Ciebie.


  rozwiń opis


 • Viridian

  Suplementy Diety Viridian są nazywane etycznymi

  ...

  Viridian to firma pochodząca z Wielkiej Brytanii, założona w 1999 roku w Northamtonshire przez Cheryl Thallon. Magazyn Ethical Consumer i The Good Shopping Guide przyznały firmie Viridian certyfikat Best Buy za świadomą uwagę w doborze najczystszych składników i odpowiedzialność za środowisko. 

  Suplementy Diety Viridian są nazywane etycznymi. Obejmuje to zarówno pochodzenie składników, proces produkcji jak i  zawartość 100% aktywnych składników bez niepotrzebnych dodatków takich jak np.: sztuczne wypełniacze, substancje przeciwzbrylające, cukier oraz koloranty.

  Produkty Viridian są tak czyste jak powinny być. Żaden z produktów ani składników nie jest testowany na zwierzętach. Na dzień dzisiejsdzy więcej niż 40% produktów posiada certyfikat Soil Association gwarantujący ekologiczne pochodzenie i skład.

  Motto Viridian"Wierzymy, że zdrowie planety i zdrowie każdego z nas sa ze soba nierozdzielnie związane". Organiczne uprawy bez pestycydów, herbicydów, wolne od GMO - to zdrowie ludzi i zdrowie planety.


  rozwiń opis


 • wallies

  Firma Wallies to firma pochodząca ze Stanów Zjednoczonych

  ...

  Firma Wallies to firma pochodząca ze Stanów Zjednoczonych i wytwarzająca tam wszystkie swoje produkty. Każdy projekt Wallies wykonany jest z wytrzymałego, samoprzylepnego winylu na podkładzie, który może łatwo  zostać usunięty i przeniesiony. Firma oferuje szeroki wybór elementów ściennych, takich jak gry, alfabet i dinozaury, które są edukacyjne i zabawne. Jak i naklejki kredowe, na których możemy zapisywać najważniejsze informacje, a dziecko może tworzyć swoje niepowtarzelne obrazki.


  rozwiń opis


Koszyk

jest pusty
Unikamy: sztucznych barwników i aromatów, konserwantów, parabenów, silikonów, SLS, pochodnych ropy naftowej i innych substancji szkodliwych
Reklama
Reklama

eBiuletyn-Newsletter


Strony Internetowe DFS

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki i dyrektywą UE. Ograniczenie stosowania plików cookies, może wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronie internetowej.
Zrozumiałem/am